СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ А.С. МАКАРЕНКА

fizvosp
muzped
NN Istoria
pedagogika
fizmat
estfuck
filfuck

Міжнародна науково-практична інтернет конференція

Запрошуємо Вас 29 листопада 2018 року взяти участь у роботі Міжнародної науково-практичної інтернет конференції «Сучасні…

ІІ Міжнародна науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених

Запрошуємо Вас узяти участь у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції здобувачів вищої освітиі молодих учених «АКАДЕМІЧНА…

Запрошення на конкурс - WRITE WITH PLEASURE Competition 2019

13 квітня 2019 року. Ресурсний центр професійного розвитку вчителів англійської мови, факультет іноземної та слов’янської…

Новини університету

травня 23, 2019

Співпраця з прокуратурою Сумської області

21 травня за сприяння кафедри права та методики викладання правознавства відбулися публічні лекції прокурорів Сумської…
березня 22, 2019

НОВРУЗ-БАЙРАМ У ПЕДАГОГІЧНОМУ

21 березня 2019 року у Сумському державному педагогічному університеті відбулося святкування дня весняного рівнодення та…
березня 04, 2019

Чемпіонат Європи в приміщенні зі стрільби із лука

 У місті Самсун (Туреччина) відбувся чемпіонат Європи в приміщенні зі стрільби із лука. Студент НН…
травня 11, 2018

ПОЕЗІЯ – ЦЕ МУДРІСТЬ (творча зустріч студентів ФІСФ із поетом-земляком)

Наприкінці квітня 2018 року Lambert Academic Publishing (Рига, Латвія) випустила наукову розвідку кандидата історичних наук,…
травня 11, 2018

Святкування Міжнародного дня музеїв

В рамках святкування Міжнародного дня музеїв (щороку відзначається 18 травня) студенти 3-го курсу спеціальностей «Менеджмент…
травня 11, 2018

Психологічна служба провела заняття "АРТ +"

Психологічна служба провела заняття волонтерського соціального проекту творчої студії «АРТ+». Займались з дітками з особливими…
травня 11, 2018

АКАДЕМІЧНА КУЛЬТУРА ДОСЛІДНИКА В ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ

17-18 травня 2018 року в Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка успішно відбулася…

НОВРУЗ-БАЙРАМ У ПЕДАГОГІЧНОМУ

IMG 6201 e4a3021 березня 2019 року у Сумському державному педагогічному університеті відбулося святкування дня весняного рівнодення та Міжнародне свято Навруз-байрам, організоване колективом студентів з Туркменістану, відділом міжнародних зв’язків та відділом соціальної та культурно-масової роботи.

 Представники факультету іноземної та слов’янської філології та фізико-математичного факультету Умбарова Нілуфар, Абилова Гулміра та Джумаєв Шагелді взяли участь у програмі НА ЧАСІ: РАНОК, де розповіли широкому загалу глядачів Сумщини про особливості святкування Новрузу в Туркменістані.

Традиції святкування Новрузу в усіх країнах схожі. Так, в Киргистані, Казахстані, Таджикистані, Туркменістані та Узбекистані зберігся звичай обкурювати житла димлячими гілочками арчі в ніч на свято, щоб вигнати злих духів.

Перед національним святом слід покаятися в гріхах, пробачити борги і примиритися з недругами. Усі домашні роботи, пов'язані зі святом, у тому числі прибирання, прикрасу житла зеленими гілками граната і яблуні, приготування святкових блюд, за традицією, завершують напередодні.

Звичай розпалювати ритуальні вогнища, факели і свічки зберігся до наших днів для проведення символічних обрядів очищення до настання свята.

Вогнища розпалюють на вулицях міст і сіл, і люди, за традицією, стрибають сім разів через одне вогнище або через сім вогнищ по одному разу. За звичаєм, в ніч перед святом, люди, щоб очиститися від гріхів, що накопичилися за рік, окропляють один одного водою і перестрибують через проточну воду.

За традицією, за святковим столом збирається вся сім'я - у свято подають різноманітні блюда з баранини, курки, яєць і риби, рясно приправлені різними прянощами.

Асортимент блюд відрізняється залежно від регіону, але є продукти і магічні предмети, символізуючі світло, непорочність, достаток, родючість і щастя в Новому році, які в обов'язковому порядку мають бути усюди.

У свято обов'язково подають ритуальні ласощі сумаляк (солодова халва) - її готують з соку пророщених зерен пшениці, додаючи цукор і борошно, а також домашній хліб, мигдаль, горіхи, сир, молоко, яйця, фарбовані в зелений колір.

На стіл, за традицією ставлять дзеркало і свічки за кількістю членів сім'ї, які повинні самі догоріти, піалу з водою, в якій плаває зелений лист, посудина з трояндовою водою і Коран.

Традиційні солодощі в Новруз-байрам - шекербура, бадамбура, пахлава, гогал тощо, а також солодкий плов, заправлений кишмишом і сухофруктами.

Гостям, що прийшли на свято, хазяїн, за традицією, простягає блюдо з ледве пророслим зерном, - його поїдання символізує залучення до відродження усього живого.

У свято діти, зазвичай, ходять до сусідів і співають пісні про Новруз, отримуючи за це солодощі. На вулицях панують святкові веселощі - виступають артисти, змагаються юмористи, звучать пісні і жарти.

О 15 годині в актовій залі СумДПУ імені А.С. Макаренка відбувся концерт, де всі бажаючі могли ознайомитись з особливостями культури інших національностей. Пісні, танці та навіть показ моди, і все це у виконанні іноземних студентів. З привітальним словом до студентів і гостей
заходу виступила виконуюча обов’язки ректора університету,
професор Л.В. Пшенична. Кращі студенти були відзначені грамотами університету.

На концерт були запрошені гості з інших закладів вищої освіти міста Суми та області, а також представники місцевого та обласного телебачення.

Святкування Новрузу вже стало традиційним для нашого університету, зал був вщент заповнений, а всі глядачі залишились неймовірно задоволені.

З повагою, С.С. Дєнєжніков

IMG 6208 5cbac           IMG 6211 a3345

IMG 6214 7469e        IMG 6218 5b65d

IMG 6223 54abf       IMG 6233 63d59

IMG 6235 3d480

Меню