«Травма свідка. Як прийти до тями після шокуючих новин» з Психологічною службою

6 квітня відбулося заняття від фахівців Психологічної служби для емоційної та психологічної підтримки студентів, співробітників та викладачів на тему: «Травма свідка. Як прийти до тями після шокуючих новин».

На зустрічі фахівці Психологічної служби розповідали про таке:

1. Отримати психологічну травму можно не лише під час беспосередньої участі в екстримальних подіях.

Ви можете бути фізично у безпеці, але спостерігати за насиллям, бойовими діями, смертю - просто гортаючи або дивлячись новини.

Травму свідка провокує емоційна залученість у трагедію або попередня травма. Наприклад, вам довелося бігти з рідного міста через війну, переживати за рідних чи близьких, які залишилися в Зоні Бойових Дій або боронять нашу Україну в лавах ЗСУ, і тепер Ви, навіть опинившись у безпеці не можете спокійно спостерігати за зруйнуванням наших міст.

2. Що вказує на травму свідка?

• Після перегляду шокуючого контенту або новин ви дуже яскраво уявляєте, що це могло статися з вами або вашими близькими.Фантазії настільки детальні, що викликають сильний страх, тревогу та стан близький до панічної атаки.
  • Безпорадність та сором за неможливість допомогти постраждалим або взагалі якось попередити подію.
  • Провина за те, що ви вціліли.
  • Пекучий, неймовірно потужний гнів, мрії про помсту, бажання трощити речі.
  • Несподіваний спокій та порожнеча. Наслідки травми можуть наздознати вас не одразу, а через деякий час у вигляді тривоги, нових фобій, нав'язливих спогадів та нічних жахіть.

3. Давали поради, як висловити свої емоції в даний час:

• Пишіть про свої почуття в соц. мережах, розмовляйте з другими та транформуйте свої емоції: зараз болячі і страшно, але окрім болю ми відчуваємо також і гордість за ЗСУ, за стійкість українського народу. Ми переживемо війну, ми впораємось з усім, тому що ми українці.
  • Нагадайте собі про факти: ЗСУ перейшли у наступ, нам допомагає увесь світ. Це не поверне загиблих, але ворог відповість за свої дії.
  • Перетворіть свій біль на дію:
    - долучайтеся до волонтерства, навіть, якщо воно було одноразовим;
    - виплесніть свої емоції через сварки в соц.мережах( але не з українцями – нам зараз треба триматися разом);
    - прииготуйте щось смачненьке теробороні, для своїх сусідів, своїм рідним, близьким, друзям. Помоліться, якщо ви релігійна людина

Робили зі студентами Техніку «1 000 сльозинок»( якщо при стресі людина не може висловити свої емоції, не може плакати) для саморегуляції стану, зниження тривоги та вправи для самодопомоги витримати стрес.

На рефлексії студенти дякували за підтримку Психологічної служби та надані методики і практики і сказали, що вони їм дуже допоможуть в теперішній час бути більш спокійними та більш врівноваженими.

Нагадуємо!!! Надаємо індивідуальні консультації – онлайн.

• Якщо у вас є запит на психологічну підтримку ви завжди можете звернутися до Психологічної служби.
  • Практичний психолог – Вікторія Германівна – 095 345 83 85.
  • Соціальний педагог – Дарина Олександрівна – 099 221 31 89.
  • Практичний психолог – Вікторія Олександрівна – 050 735 03 73.
  • Соціальний педагог – Маргарита Юріївна – 095 321 68 75.