Ректор Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка професор Юрій ЛЯННОЙ привітав колектив КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона» Сумської міської ради з нагоди Дня медичного працівника України.
Новини
22 липня 2025 року відбулася онлайн-зустріч представників інституцій-партнерів з України та закордону: Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка (Суми), Університету VIZJA (Варшава, Польща), ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України (Київ), ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» (Слов’янськ-Дніпро).
Мета зустрічі – визначення можливостей розвитку академічної мобільності науковців, викладачів, здобувачів вищої освіти, здобувачів ступеня доктора філософії (PhD) задля обміну передовими практиками у сфері освіти й науки; підвищення якості освіти та ефективності наукових досліджень; розвитку професійних навичок та особистісних якостей учасників академічної мобільності; поглиблення міжнародного науково-освітнього співробітництва; підтримки соціальних, економічних і культурних зв’язків між країнами.
Ян КАПРАНОВ, доктор філологічних наук / доктор габілітований (мовознавство), професор, професор школи гуманітарних наук та образотворчого мистецтва в університеті VIZJA (Варшава, Польща), директор Академічного й науково-дослідного центру багатомовності в корпусному перекладознавстві та усному перекладі, координатор міжнародного проєкту ESPERIDTA, представив можливості розвитку академічної мобільності у форматі онлайн-шкіл, дистанційного лекторію з обміну досвідом проєктної діяльності, зокрема у розробленні соціальних проєктів здобувачами освіти у Польщі.
Олена СЕМЕНОГ, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри педагогіки, керівниця Центру освітньо-наукового партнерства і мережевої взаємодії Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка, поділилася досвідом міжнародних та всеукраїнських партнерських грантових проєктів та конкурсів з академічної культури, медіаграмотності, «Українська мова як іноземна без кордонів», у програмі міжнародної академічної мобільності в університеті VIZJA (Варшава, Польща); окреслила перспективи академічної мобільності для підвищення якості викладання на освітніх програмах в університетах прифронтової території.
МИРОСЛАВА ВОВК, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, завідувач відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, член кафедри ЮНЕСКО «Неперервна професійна освіта ХХІ століття», гарант освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії у галузі освітніх наук, презентувала концепцію онлайн-школи академічної мобільності для майбутніх докторів філософії Інституту та партнерських організацій у співпраці з міжнародними інституціями.
Ольга БІЛИЧЕНКО, доктор наук із соціальних комунікацій, професор, завідувач кафедри української мови та літератури ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» (м. Слов’янськ), поділилася досвідом участі у програмі зовнішньої академічної мобільності Еразмус+ в університеті Акденіз (м. Анталья, Туреччина). Підкреслила важливість міжнародних проєктів для наукової та освітньої діяльності та інформованості викладачів та магістрантів про особливості реалізації проєктів Еразмус+, порівняла підходи до освіти в Україні й Туреччині, окреслила критерії до кандидатів на посаду викладача і методи викладання.
За результатами зустрічі констатовано, що в підготовці здобувачів вищої освіти, здобувачів ступеня доктора філософії (PhD) та для розвитку академічної мобільності доцільно впроваджувати ефективні практики європейських систем вищої освіти в українській магістерській та докторській освіті, що передбачає міжнародне співробітництво, доступ до міжнародних академічних баз даних, цифрових бібліотек та інструментів контролю плагіату, обов'язкову міжнародну мобільність, реалізацію міждисциплінарних проєктних досліджень у структурі докторських шкіл, системну підготовку з академічного письма та наукової комунікації, написання грантових заявок.
Підготовлено за матеріалами:
12 липня відбулося урочисте вручення дипломів магістрам спеціальності «Терапія та реабілітація» навчально-наукового інституту фізичної культури!
З нагоди Дня Української Державності та Дня Хрещення Київської Русі – України Президент Володимир Зеленський вручив державні нагороди захисникам і захисницям України, а також представникам різних сфер суспільного життя — духовенства, органів місцевого самоврядування, журналістики, енергетики, бізнесу та освіти.
_thumbnail.jpg)
У липні 2025 року підписано угоду про наукову, навчальну і культурну співпрацю й академічну мобільність між Сучавським університетом імені Штефана чел Маре (Румунія), Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України (Київ, Україна) та Сумським державним педагогічним університетом імені А. С. Макаренка (Суми, Україна).

15 липня Україна святкує День Української Державності – важливу дату, яка глибоко символізує тисячолітню історію нашої держави та її безперервний розвиток. Цей день поєднується з Днем хрещення Київської Русі, що знаменує формування основ української національної ідентичності та цивілізаційного вибору.
_thumbnail.jpg)
В рамках публічного лекторію Університету менеджменту освіти НАПН України та Наукового товариства «Українська школа архетипіки» відбувся публічний виступ доктора економічних наук, професора Віталія Омельяненка на тему «Соціальний компонент сучасних інноваційних екосистем та перспективні рішення для публічного управління».
З 30 червня 2025 року по 04 липня 2025 року завідувач кафедри англійської філології та лінгводидактики Г.І.Подосиннікова, віце-президент національної професійної асоціації викладачів англійської мови TESOL-Ukraine під егідою Регіонального відділу англійської мови Посольства США в Україні, пройшла стажування з міжнародною участю (Україна, США, Велика Британія) – долучился до роботи TESOL-Ukraine Summer Institute «Word Magic: Creative Writing Lessons for the Language-Learning Classroom» у якості організатора, презентера, тренера та учасника. Захід відбувся у м. Львів, Україна, на базі Наукової бібліотеки Львівського Національного університету імені Івана Франка.