Центр науково-освітнього партнерства і мережевої взаємодії

Про центр

Центр науково-освітнього партнерства і мережевої взаємодії є навчально-науковим підрозділом Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, який здійснює навчально-методичне, дослідно-експериментальне, науково-організаційне, інформаційно-ресурсне забезпечення партнерських відносин між Університетом, освітніми закладами та науковими установами на інституційному, національному та міжнародному рівнях.

• Положення про Центр НОП та МВ

Мета і методологія діяльності

Мета діяльності Центру полягає в науково-методичному, інформаційно-ресурсному супроводі науково-освітнього партнерства та мережевої взаємодії між Університетом та інституціями-партнерами для проведення освітніх заходів, спільних наукових досліджень, виконання проєктів, розроблення інноваційних методик, інших форм діяльності з проблем освіти впродовж життя, що сприятиме вдосконаленню ключових (трансверсальних) компетентностей, професійному розвитку фахівця, вихованню нової інтелектуальної еліти – інноваційних професіоналів для науки, освіти, соціально-економічної сфери регіону та країни.

Методологія науково-освітнього партнерства та мережевої взаємодії ґрунтується на діяльнісному і системному підходах та принципах добровільності, інноваційності, суб’єктності, ідентичності, доброчесності, взаємної поваги і відповідальності за результати співпраці, відповідає «Цілям сталого розвитку – 2030» (Ціль 4. Якісна освіта: Забезпечення всеосяжної та справедливої якісної освіти та заохочення можливості навчання протягом усього життя для всіх).

Організація партнерства та мережевої взаємодії передбачає спільну науково-освітню, дослідницько-інноваційну, інформаційну-ресурсну діяльність Університету та інституцій-партнерів, що відповідає Стратегії розвитку Університету до 2032 р.

Партнерами, які залучаються до науково-освітнього партнерства та мережевої взаємодії, можуть бути заклади вищої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої освіти, науково-дослідні установи НАН та НАПН України, громадські організації.

Основні завдання діяльності

• створення й підтримка науково-освітнього партнерства та мережевої взаємодії з метою проведення спільних досліджень, науково-практичних заходів, реалізації академічної мобільності, обміну практичним досвідом на кількох рівнях: інституційному (кафедри Університету), національному (співпраця із закладами освіти, інституціями НАН України та НАПН України), міжнародному (освітні заклади та наукові установи зарубіжних країн);
  • розроблення інноваційних методик, спрямованих на розвиток ключових (трансверсальних) компетентностей, професійний розвиток фахівця, сприяння їх упровадженню інституціями-партнерами;
  • підготовка інформаційно-аналітичних матеріалів за результатами наукових досліджень, виконаних Університетом у співпраці з інституціями-партнерами.
  • трансфер інноваційного наукового, науково-методичного продукту, створеного в Центрі, в соціально-економічну сферу регіону та країни.

Напрями діяльності

Головними напрямами роботи Центру є методологічний, науково-методичний, дослідницько-інноваційний, науково-організаційний, просвітницький, інформаційно-ресурсний, які реалізуються у співпраці з відділом організації інформаційно-аналітичної роботи, академічної співпраці та комунікації та відділом євроінтеграції та інтернаціоналізації.

Колектив

Керівник центру

СЕМЕНОГ ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА

доктор педагогічних наук, професор