Про Центр
Центр науково-освітнього партнерства і мережевої взаємодії є навчально-науковим підрозділом Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, який здійснює навчально-методичне, дослідно-експериментальне, науково-організаційне, інформаційно-ресурсне забезпечення партнерських відносин між Університетом, освітніми закладами та науковими установами на інституційному, національному та міжнародному рівнях.
- Наукова діяльність як шлях формування професійних компетентностей майбутнього фахівця
- Програма розвитку української мови СумДПУ
- 100 років професійності, досвіду та інновацій
- СумДПУ на сторінках всеукраїнської газети "Освіта і суспільство" (№ 11, листопад, 2024 р.)
- Історія кафедри української мови Сумського педагогічного університету імені А.С. Макаренка в іменах
- Онлайн-школа «Культура наставництва»: Микола Олександрович Лазарко
- Онлайн-школа «Культура наставництва»: Скорик Олександр Семенович
- Онлайн-школа «Культура наставництва»: Малишко Галина Іванівна
- Онлайн-школа «Культура наставництва»: Будянський Василь Іванович
- Онлайн-школа «Культура наставництва»: Дейниченко Наталія Павлівна
- Постать мовознавиці в об’єктиві науково-академічного дискурсу
Співпраця Центру
- Економіко-гуманітарний університет у Варшаві (Польща) та СумДПУ: науково-освітнє партнерство у грантовій діяльності
- Участь викладачів СумДПУ в інформаційно-публіцистичній передачі Української служби Польського радіо (Люблін, Польща)
- Люблін: інформаційно-публіцистична передача Української служби Польського радіо: Педагогіка Зраненого Серця — новий підхід до навчання дітей (інтерв'ю докт. пед.н., проф. О.Лавріненка (Київ) і О.Семеног (Суми))
- ES for Supporting PL Education and Research in Digital Transformation
- Гостьова лекція науковця з Університету економіки і гуманітарних наук (Варшава, Польща)
- Гостьова лекція від науковців University of Economics and Human Sciences in Warsaw (Польща)
- Гостьова лекція дослідниці Анни Млинарчук-Соколовської (Uniwersytetu w Białymstoku, Польща) в СумДПУ
- Іноземна колективна монографія до 100-річчя СумДПУ
Мета і методологія діяльності
Мета діяльності Центру полягає в науково-методичному, інформаційно-ресурсному супроводі науково-освітнього партнерства та мережевої взаємодії між Університетом та інституціями-партнерами для проведення освітніх заходів, спільних наукових досліджень, виконання проєктів, розроблення інноваційних методик, інших форм діяльності з проблем освіти впродовж життя, що сприятиме вдосконаленню ключових (трансверсальних) компетентностей, професійному розвитку фахівця, вихованню нової інтелектуальної еліти – інноваційних професіоналів для науки, освіти, соціально-економічної сфери регіону та країни.
Методологія науково-освітнього партнерства та мережевої взаємодії ґрунтується на діяльнісному і системному підходах та принципах добровільності, інноваційності, суб’єктності, ідентичності, доброчесності, взаємної поваги і відповідальності за результати співпраці, відповідає «Цілям сталого розвитку – 2030» (Ціль 4. Якісна освіта: Забезпечення всеосяжної та справедливої якісної освіти та заохочення можливості навчання протягом усього життя для всіх).
Організація партнерства та мережевої взаємодії передбачає спільну науково-освітню, дослідницько-інноваційну, інформаційну-ресурсну діяльність Університету та інституцій-партнерів, що відповідає Стратегії розвитку Університету до 2032 р.
Партнерами, які залучаються до науково-освітнього партнерства та мережевої взаємодії, можуть бути заклади вищої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої освіти, науково-дослідні установи НАН та НАПН України, громадські організації.
Основні завдання діяльності
- створення й підтримка науково-освітнього партнерства та мережевої взаємодії з метою проведення спільних досліджень, науково-практичних заходів, реалізації академічної мобільності, обміну практичним досвідом на кількох рівнях: інституційному (кафедри Університету), національному (співпраця із закладами освіти, інституціями НАН України та НАПН України), міжнародному (освітні заклади та наукові установи зарубіжних країн);
- розроблення інноваційних методик, спрямованих на розвиток ключових (трансверсальних) компетентностей, професійний розвиток фахівця, сприяння їх упровадженню інституціями-партнерами;
- підготовка інформаційно-аналітичних матеріалів за результатами наукових досліджень, виконаних Університетом у співпраці з інституціями-партнерами.
- трансфер інноваційного наукового, науково-методичного продукту, створеного в Центрі, в соціально-економічну сферу регіону та країни.
Напрями діяльності
Головними напрямами роботи Центру є методологічний, науково-методичний, дослідницько-інноваційний, науково-організаційний, просвітницький, інформаційно-ресурсний, які реалізуються у співпраці з відділом організації інформаційно-аналітичної роботи, академічної співпраці та комунікації та відділом євроінтеграції та інтернаціоналізації.
Колектив
Контакти
Адреса: вул. Роменська, 87, Суми, 40002, Україна
E-mail: olenasemenog@gmail.com