Щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який вперше був проголошений ВООЗ у 1988 році, а з 1996 року проводиться ЮНЕЙДС.
Цей День встановлений з метою підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликаної поширенням ВІЛ-інфекції, а також як день пам’яті жертв цього захворювання
В усьому світі в цей день говорять про СНІД як загрозу існуванню людства. Боротьбі зі СНІДом об’єднала зусилля сотень країн, мільйонів небайдужих людей. Уже зараз є певні успіхи щодо продовження життя хворих на СНІД, намічаються тенденції позитивного ставлення до людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом.
Приєднуючись до цього заходу Психологічна служба розробила колаж на тему: « Обираємо безпечні стосунки!» та оновила Instagram - стенд, який знаходиться на 4 поверсі факультету ФІСФ з докладним переліком інформації, яка стосується цього заходу – від того, як вберегти своє здоров’я до того – куди звернутися в разі підозри або наявності ВІЛ/СНІДу.
Психологічна служба вважає, що перед країною в майбутньому стоїть ще низка нелегких завдань, виконання яких неможливе без допомоги наших громадян, усвідомлення ними високої цінності власного здоров’я і турботи про здоров’я близьких, поваги й толерантності до людей, яким не вдалося уникнути захворювання та у яких вистачає мужності з нею боротися.
Темпи зростання захворюваності в Україні є одними з найвищих у світі і починаючи з 1994 р. щороку збільшуються на 33%. Поширення ВІЛ-інфекції все ще пов'язано з соціальними чинниками. Найбільша кількість ВІЛ-інфікованих відноситься до вікової групи 20-39 років, постійно також зростає частка підлітків 15-17 років. Підтримка людей, які вже стали ВІЛ-інфікованими, попередження нових захворювань і пропагування здорового способу життя – основні засоби запобігання розповсюдженню інфекції. Мало людей у нашій країні, навіть ВІЛ-позитивних, знають про те, що необхідно робити, щоб ВІЛ не перейшов у СНІД.
Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, яка була задуманаинавесні 1991 року. Її ідея належить художнику Франку Муру. Проекти"Червона стрічка” було офіційно почато на 45-ій щорічній церемонії вручення нагород "Tony Awards” 2 червня 2000 року. Усім номінантам і учасникам було запропоновано надіти такі стрічки. Згідно з прес-релізом, що анонсує проект "Червона стрічка”: "стрічка (обернене "V”) стане символом нашого співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу.
Тому Психологічна служба бажає вам любити себе, берегти своє здоров’я та здоров’я своїх рідних та близьких!
Нагадуємо!!! Надаємо індивідуальні консультації - як особисто, так і онлайн.
Якщо у вас є запит на проведення тренінгів, просвітницьких або профілактичних заходів та консультативної підтримки ви завжди можете звернутися до Психологічної служби.
Запис за телефонами:
- 685-981
- Психологічна Служба – e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - Практичний психолог – Вікторія Германівна - 095 345 83 35.
- e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - Практичний психолог – Вікторія Олександрівна – 050 735 03 73.
- e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - Соціальний педагог – Маргарита Юріївна – 095 321 68 75.
- e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.