28 листопада в рамках акції «16 днів проти насильства» фахівці психологічної служби провели просвітницький онлайн захід на тему: «Стигма, дискримінація та насилля, що пов’язані з ВІЛ/СНІД» приурочений до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який щорічно припадає на 1 грудня.
Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – звернути увагу суспільства на цю проблему. Ризик інфікування ВІЛ під час війни зростає. Велика кількість травм, поранень, які супроводжуються масивними коровотечами, та потребують невідкладної домедичної допомоги. Ще один із характерних злочинів війни – сексуальне насильство, коли, нажаль, статевий акт незахищений та досить травматичний. Способи захиститися від ВІЛ є, вони доступні, безкоштовні, не потребують багато часу, а лише Вашого свідомого рішення. За умови регулярного тестування на ВІЛ можна буде вчасно дізнатися про ВІЛ-позитивний статус та якомога раніше розпочати лікування – антиретровірусну терапію. А вона своєю чергою рятує життя.
ВІЛ-інфекція – це хронічне захворювання, що виникає внаслідок потрапляння в організм вірусу імунодефіциту людини. Вірус вражає імунну систему, порушує захисні функції організму та поступово робить його беззахисним перед іншими інфекціями та захворюваннями.
СНІДом називають комплекс захворювань, які виникають через руйнування ВІЛ-інфекцією імунної системи при відсутності відповідного лікування. СНІД – це остання, смертельно небезпечна стадія ВІЛ-інфекції. На цьому етапі організм вже не в силах протистояти інфекційним захворюванням, і людина стає дуже вразливою: можуть проявитись одразу декілька опортуністичних інфекцій і супутніх захворювань.
Сьогодні вже немає людини, яка б не чула про ВІЛ, СНІД. Багато людей в Україні вважають себе обізнаними з цього питання. Проте більшість молодих людей вважають, що ця проблема – це щось далеке, що вона їх не стосується і не буде стосуватися в майбутньому. Факти доводять протилежне – кожного року фіксують все більше випадків захворювань на СНІД. Незважаючи на успіхи медицини, ВІЛ/СНІД все ще залишається невиліковною хворобою. Допоки не існує вакцини чи можливості лікування, основними завданнями профілактичної роботи залишаються: розповсюдження інформації; захист себе та інших; розвиток поведінкових навичок.
Під час заняття обговорювали важливість та актуальність теми, нажаль Україна посідає одне з перших місць за кількістю ВІЛ-інфікованих осіб у європейському регіоні, приблизно кожен сотий громадянин 15-50 років має позитивний ВІЛ-статус, а нові випадки реєструються щодня. Говорили про стигму та дискримінацію людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, про негативне та упередження ставлення, що впливає на психологічний стан та самосвідомість, наслідки з якими стикаються люди, які живуть з ВІЛ. Також, ознайомилися з техніками, які допоможуть подолати самостигму, підвищити самооцінку, самосвідомість та прийняти себе.
Приєднуйтесь до нашої спільноти, щоб бути з нами завжди на зв’язку
Підписуйтесь на нашу сторінку https://www.instagram.com
Цей профіль, ми створили для того, щоб у підписників була можливість задавати хвилюючі питання анонімно❤