Цього дня потрібно сприяти поширенню інформації, щоб підвищувати рівень обізнаності суспільства щодо проблем психічного здоров’я та ефективні методи його зміцнення.
Для того, щоб навчитися краще подбати про себе та своє психологічне здоров’я, варто пам’ятати про його складові. Тож сьогодні, фахівці Психологічної служби Сум ДПУ імені А.С. Макаренка хочуть нагадати Вам про 18 елементів психічного та емоційного здоров’я, які варто зміцнювати:
1. Здатність любити (партнера, дітей…). Вміти любити людей такими, якими вони є, не ідеалізувати їх і не знецінювати, бути здатними віддавати, а не лише брати.
2. Здатність працювати. Ідеться не лише про роботу, за яку ми отримуємо зарплатню. Важливо творити, продукувати щось нове, реалізовувати свій творчій потенціал.
3. Здатність до гри. Мова йде про вміння дорослих людей «гратися» словами, символами, використовувати метафори, гумор та отримувати від цього задоволення.
4. Безпечна прив’язаність. Здатність будувати добрі довірливі стосунки з людьми.
5. Автономія. Здатність людини самостійно приймати рішення відповідно до своїх прагнень і переконань, а не під тиском зовнішніх обставин.
6. Здатність залишатися в контакті з собою. Це вміння приймати і любити себе такою, якою людина є насправді, навіть зі своїми негативними рисами, здатність поєднувати в собі те, що дане нами від природи із тим, що ми розвинули самі.
7. Здатність людини протистояти стресу. Мова йде про те, що в людини достатньо сил і ресурсів не зриватися і не втікати в хворобу у стресовій ситуації, а знаходити спосіб адаптуватися до обставин.
8. Реалістична самооцінка. Багато людей або занадто критично оцінюють себе, або ж навпаки – підносять необґрунтовано високо. Важливо вміти знаходити свою «золоту середину», яка відповідає дійсності.
9. Система ціннісних орієнтацій. Важливо, щоб людина розуміла етичні норми, їх зміст, і при цьому гнучко їх дотримувалася.
10. Здатність давати раду зі своїми емоціями. Вміння відчувати емоції, але не керуватися ними, а покладатися також на свої раціональні думки.
11. Рефлексія. Здатність дивитися на себе «збоку», розуміти свої слабкі сторони і коригувати їх.
12. Ментальність. Вміння усвідомлювати, що інші люди – це окремі особистості, які мають свої переконання і цінності, відмінні від наших.
13. Володіння достатньою кількістю захисних механізмів і гнучкість у їх використовуванні. Захисні механізми допомагають нам впоратися зі складними ситуаціями, однак інколи вони можуть дуже сильно спотворювати наше сприйняття реальності.
14. Баланс між тим, що ми робимо для себе і для свого оточення. Важливо бути собою, дбати про власні інтереси, однак враховувати при цьому й інтереси інших.
15. Відчуття вітальності. Здатності почуватися живим.
16. Здатність приймати те, що ми не можемо змінити. Вміння приймати обмеженість своїх можливостей, щиро і чесно сумувати з цього приводу і втілювати в життя те, що можливо зробити в даній ситуації.
17. Уважно ставитися до своїх думок.
18. Бути фізично активними.
Маленькі підказки)) – Самі « антистресові продукти »:
- Шоколад;
- Твердий сир;
- Банани;
- Вівсянка;
- Лосось;
- Соняшникове насіння;
- Перець чилі.
Фахівці Психологічної служби Сум ДПУ імені А.С. Макаренка бажають Вам здоров’я, дбайте про себе і пам’ятайте про найважливіше. Бережіть себе!
Нагадуємо!!! Надаємо індивідуальні консультації - як особисто, так і онлайн.
Якщо у вас є запит на проведення тренінгів, просвітницьких або профілактичних заходів та консультативної підтримки ви завжди можете звернутися до Психологічної служби.
Запис за телефонами:
- 685-981
- Психологічна Служба – e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - Практичний психолог – Вікторія Германівна - 095 345 83 35.
- e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - Практичний психолог – Вікторія Олександрівна – 050 735 03 73.
- e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - Соціальний педагог – Маргарита Юріївна – 095 321 68 75.
- e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.