Сьогодні Україна вшановує добровольців — людей різних професійних та життєвих шляхів, які в критичний для держави момент взяли до рук зброю, щоб захистити свою землю, народ та волю.
У важкі моменти добровольці підтримали та посилили українську армію.
Чому День українського добровольця відзначається 14 березня?
14 березня 2014-го на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили 500 бійців Самооборони Майдану. Вони сформували перший добровольчий батальйон для захисту України від російської гібридної агресії на Сході.
У боях 2014–2015 років російсько-української війни брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Більшість із них згодом трансформувалися у військові частини силових структур.
Наступний сплеск масового добровольчого руху відбувся наприкінці 2021 – на початку 2022 років. На тлі загрози повномасштабної війни в країні формувалися підрозділи територіальної оборони. А після повномасштабного вторгнення люди просто заполонили військкомати. Зараз тисячі добровольців поряд з іншими воїнами стіною стоять на фронті й готуються звільняти окуповані території.
Студенти, випускники та викладачі Сумського державного педагогічного університету також зробили свій внесок у захист України у складі добровольчих формувань.
Слава українським добровольцям!
Слава українському війську!
Слава Україні!
Рекомендуємо до перегляду художні фільми:
«Іловайськ 2014. Батальйон Донбас» 2019 року. Режисер: Іван Тимченко.
«Да Вінчі» 2024 року. Режисер: Володимир Сидько.