25 листопада Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Психологічна служба долучається до  Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою і починається 25 листопада Міжнародним днем боротьби з насильством щодо жінок.

Не дивлячись на те, що надворі ХХІ сторіччя, статистика фактів насильства по відношенню до жінок є доволі невтішною.

І хоча сьогодні в державі розгорнута широка соціальна інформаційна кампанія стосовно розголосу існуючої проблеми, в більшості випадків жінки-жертви насилля не дуже поспішають винести на розгляд широкого загалу приховану від сторонніх очей жорстокість. Офіційна статистика відображає лише верхівку айсберга. Люди не поспішають до правоохоронних органів у таких випадках – мовляв, чого сміття з хати виносити?

Більшість випадків насилля над жінками відбувається, як це не сумно, в сім’ї. І тут мова йде не тільки про фізичне насилля, а й його латентні форми: сексуальне, фінансове та психологічне. Домашнє насильство носить прихований характер, тому що ані жертви, ані їхні кривдники не готові розказати про проблему сім’ї за її межами.

Насильство не завжди можна побачити, бо воно ретельно приховане «пасивними жертвами» від сторонніх очей за страхом і відчуттям провини. Але воно завжди є одним з наслідків ґендерної дискримінації.

Домашнє насильство, незважаючи на те, є воно фізичним, економічним, сексуальним чи психологічним, є одним з найбільших порушень прав людини – права на життя, фізичну та психологічну недоторканість.

В результаті жорстокого поводження та домашнього насильства, жінки втрачають довіру, самоповагу, а іноді й життя.

Тому завдання суспільства по відношенню до жінок, які стали жертвами насильства, – вселити в них надію, що вихід є.

Від домашнього насильства не застрахований ніхто, тому важливо знати, як себе захистити. Отже:

-  потрібно обов’язково фіксувати домашнє насильство на фото або відео;

-  якщо ви отримали травму у вигляді синців або поранень, викличте швидку, яка повинна це зафіксувати;

-  фіксуйте побої на фото або відео;

-  погрози і тиск записуйте на диктофон.

Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації

Громадська організація «Ла Страда»

0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного)

Також Психологічна служба оновила свій стенд – Instagram, який знаходиться на 4 поверсі факультету ФІСФ.

Іформація, надана на стенді інформує про важливість підвищення інформованості молодих дівчат і жінок щодо виявлення та протидії різним форма і проявам насильства.

Метою цієї акції є - сприяння формуванню ненасильницької поведінки щодо дівчат і жінок серед молоді і заохочення допомагати особам, які зазнають насилля.

Запрошуємо усіх ознайомитись з поданою інформацією. Читайте!

Будьте інформовані!  Будьте захищеними!

Нагадуємо!!! В період дистанційного навчання працюють індивідуальні консультації- як особисто, так і онлайн.

Запис за телефоном – 095 345 83 85.

Практичний психолог – Вікторія Германівна.