Новини

26 лютого – День кримського спротиву російській окупації

26 лютого – День кримського спротиву російській окупації

День кримського спротиву російській окупації — пам'ятна дата на річницю проведення мітингу кримських татар та українців у місті Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України, відповідно до Постанови Верховної Ради України № 3807 від 2 лютого 2016 р. «Про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2016 році».

Український півострів Крим став першим об’єктом агресії російської федерації проти України. Задовго до фактичного вторгнення, росія створила в Автономній Республіці Крим потужну агентурну мережу та зробила усе для дестабілізації суспільно-політичної обстановки.

Хронологія подій під час захоплення Криму

  • 20 лютого російські війська зайшли в Крим через Керченську протоку;
  • 23 лютого російські спецслужби організували в Севастополі 20-тисячний мітинг, де було проголошено “нового міського голову” – громадянина рф Чалого;
  • 26 лютого російські спецслужби спробували за “севастопольським сценарієм” провести аналогічний мітинг у Сімферополі, однак знівелював усі зусилля агресора потужний мітинг українських патріотичних сил.

У відповідь на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної Ради Криму вийшли тисячі громадян. За різними оцінками, у демонстраціях взяли участь від 5 до 10 тисяч кримських татар, українців та представників інших національних меншин.

Учасники патріотичного мітингу закликали суспільство протистояти російській окупації та підкреслювали неподільність України. Завдяки цьому кримчанам вдалося завадити проведенню позачергової сесії парламенту та перегляду статусу Автономної Республіки Крим у складі України.

Проте вже наступного дня, о п'ятій ранку, будівлі парламенту та уряду АРК були захоплені військовими рф.

28 лютого Верховна Рада Криму, перебуваючи під контролем російських загарбників, ухвалила рішення про проведення референдуму щодо статусу півострова. Того ж дня окупаційні війська рф встановили контроль над аеропортами Бельбек і Сімферополь, заблокували сухопутні в'їзди з материкової України та захопили українські військові об'єкти.

А вже 16 березня відбувся інсценізований росією псевдореферендум про статус Криму.

25 березня стало останнім днем кримського опору – саме цього дня російські війська захопили останню військову частину, що залишилася під українським прапором у Криму, – морський тральник «Черкаси» ВМС України. Відтоді Автономна Республіка Крим та місто Севастополь залишаються під окупацією збройних сил рф.

26 лютого – День опору окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя – є символом незламності й боротьби, яка триває вже одинадцять років.

Попри одинадцять років цинічної брехні, репресій, обшуків, незаконних арештів і катувань, нехтування правами людини та міжнародним законодавством з боку рф – кримчани, зокрема кримські татари, продовжують боротьбу за звільнення окупованих територій та незалежність України разом з усіма українцями.

Для більш детального ознайомлення з подіями тих часів, рекомендуємо вам переглянути матеріали:

Фільм «Крим. Нескорений» (до другої річниці окупації)

Крим: 10 років окупації | Документальний фільм

Адреса

Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка
Адреса: 40002, Сумська обл., м. Суми, вул. Роменська 87
Телефони: (0542) 68-59-02
Web-сайт: www.sspu.edu.ua
E-mail: rector@sspu.edu.ua

Приймальна комісія

Адреса: 40002, м. Суми, вул. Роменська, 87
E-Mail: prcom@sspu.edu.ua
Тел.: +38 (0542) 22-12-44
        +38 (0542) 68-59-15

Моб.: +38 (093) 256-67-28,
          +38 (099) 601-07-23
viber b306d  
feysbuk pk c9b38   instagram pk e72ca   tik tok pk 9443a


З питань оплати за навчання звертатися каб. 157 (1 поверх факультету іноземної та слов’янської філології) тел.: +380953508578

Аспірантура та докторантура

E-Mail: aspirantura@sspu.edu.ua
Тел.: +38 (0542) 68-59-39

Електронний розклад

Електронний розклад СумДПУ Android додаток

Електронний розклад СумДПУ iOS додаток

Меню

Мій розклад