CумДПУ долучився до відкриття української суботньої школи у Бельгії

У серпні 2023 року  СумДПУ та Суспільно-культурне товариство "Українці в Генті"(керівники — Ірина Окаянюк, Леон Фрайтаг, Олена Солодовнікова) підписали договір про науково-методичну співпрацю.

Серед напрямів роботи -розробка програм для школярів, дорослих учнів  з української мови як іноземної.

30 вересня 2023 року відбулося урочисте відкриття Української суботньої школи в м.Гент, Королівство Бельгія. Відкриття Української Суботньої Школи в Генті відвідала мер Гента з питань освіти Evita Willaert.

Участь у цьому заході, відповідно до угоди про співпрацю, узяла  кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри української мови і літератури Марина Ячменик.

“Гарне знання рідної мови — важливе для збереження власної ідентичності та сприяє розвитку комунікативної компетентності, впевненості дітей. Сила рідної мови допомагатиме вивчати й інші мови”, - звернулася до української громади міністерка освіти м.Гент Evita Willaert.

“Історична подія — відкриття української суботньої школи. Понад 60 діток матимуть змогу берегти і навчатися нашої мови, історії, культури, традиціям. З Богом у новий навчальний рік”, - благословив усіх присутніх отець Іван (Oekraїense Grieks-Katholike Kerk in Gent).

Навчання українських дітей у суботній школі дасть змогу створити україномовне культурне середовище взаємопідтримки та розвитку, а відтак допоможе лагідніше долати освітні розвриви, пов’язані з війною та вимушеною тимчасовою еміграцією, уже під час повернення додому.

На волонтерських засадах у складі керівництва школи працюватиме Марина Ячменик.

Колектив кафедри української мови і літератури спільно з магістрантами ОПП Середня освіта. (Українська мова і література. Англійська мова) напрацьовує методичні матеріали для створення інноваційної онлайн-платформи з інтерактивними вправами, завданнями. На засіданні кафедри 27 вересня 2023 року схвалена  програма з української мови для суботньої школи в м. Генті.