Previous Next

До Міжнародного дня рідної мови

Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко

Міжнародний день рідної мови – день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 р. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі.

Оскільки з 6 тисяч розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності людини. Окрім того організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами для взаєморозуміння та взаємоповаги.

Міжнародний День рідної мови відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.

У Навчально-науковому інституті педагогіки і психології шанують і плекають українську мову щодня. А з нагоди важливого дня студенти і викладачі кафедри дошкільної і початкової освіти підготували святкові листівки, провели круглі столи.


Друк   E-mail

Інші статті