Previous Next

До Міжнародного дня рідної мови

21 лютого у всьому світі відзначають Міжнародний день рідної мови.

Про «підтримку мовного і культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО (Париж, 1999 р.). Оскільки з шести тисяч розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності людини, а вивчення іноземних мов і багатомовність вважає основою для взаєморозуміння і взаємоповаги.

Міжнародний День рідної мови відносно молоде свято. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.

У навчально-науковому інституті педагогіки і психології шанують і плекають українську мову щодня. З нагоди важливого дня студенти кафедри дошкільної і початкової освіти підготували святкові листівки; студенти кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності та кафедри менеджменту освіти і педагогіки вищої школи відвідали тематичний захід «Державотворча функція української мови», проведений у Науковій бібліотеці університету.


Надрукувати   E-mail