Упродовж 2022–2024 років Економіко-гуманітарний університет у Варшаві та СумДПУ активно співпрацюють у межах освітньо-наукових проєктів, що охоплює подання спільних заявок на програми Erasmus+, проведення гостьових лекцій та обмін науковим досвідом.
У вересні 2024 р. Економіко-гуманітарний університет у Варшаві (Польща) отримав грант для виконання проєкту “Європейські студії для підтримки польської освіти і наукових досліджень у цифровій трансформації: міждисциплінарний підхід” / “European Studies for Supporting Polish Education and Researchin Digital Transformation: Interdisciplinary Approach” (ESPERIDTA) (Грантова угода 101172710 — ESPERIDTA — ERASMUS-JMO-2024-HEI-TCH-RSCH). Термін реалізації проєкту – 36 місяців.
З 1 листопада 2024 року до виконання освітньо-наукового проєкту залучена Олена СЕМЕНОГ, докт. пед. наук, проф., керівник Центру науково-освітнього партнерства та мережевої взаємодії СумДПУ. Участь у проєкті узгоджена листом запрошення від проректора з міжнародного співробітництва Економіко-гуманітарного університету у Варшаві (Польща), доктора Мацея КЛЮЗА та погоджувальним листом від ректора СумДПУ, професора Юрія ЛЯННОГО.
Грантовий проєкт дозволяє об'єднати зусилля науковців у розвитку цифрових трансформацій в освіті та дослідженнях на засадах інтердисциплінарного підходу.
Перша зимова школа - 2024 за проєктом розпочала свою роботу з 25 листопада 2024 року. 27 листопада 2024 року відбувся польсько-український круглий стіл "Європейські студії через цифрову європейську мову". Модерували: проф. Ян Капранов (Університет економіки і гуманітарних наук у Варшаві, Польща) та проф. Олена Семеног (Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, Україна). Захід об'єднав польських (Варшава) та українських експертів, студентів, аспірантів (Суми, Київ, Луцьк, Прилуки).
Учасники взяли участь в обговоренні таких тем:
- Багатомовність в ЄС: виклики та можливості в цифрову епоху
- Цифрові інструменти та відродження європейських мов під загрозою
- Мовні технології та AI в європейському мовному збереженні
- Вплив цифрових медіа на мовну еволюцію в Європі
- Платформи електронного навчання та мовна освіта в ЄС
- Міжкультурна комунікація в цифрових європейських робочих просторах
- Мовна політика ЄС в епоху глобальної цифровізації.
Дослідження представляли Єлизавета Іжаковська, Саданна Ісмаїлова, Зозан Даєдевірен (Університет економіки і гуманітарних наук у Варшаві, Польща), проф. Олена Семеног, д-р Наталія Пономаренко, аспіранти Олександр Шумаков, Олександр Ількаєв (Суми), д-р Наталія Грона, Віта Корнієнко, студентка (Чернігів), д-р Олена Багацька, Влада Гомоля, студентка
Валерія Саннікова, магістратура Суми); д-р Ольга Фаст, проректор, аспіранти (Луцьк).
Заняття в Зимовій школі триватимуть до 7 грудня 2024 року.
Більш детально: https://fisf.sspu.edu.ua