Previous Next

"Голодомор на Сумщині у спогадах очевидців"

22 листопада у приміщенні "Агенції промоції "Суми" відбулась презентація видання "Голодомор на Сумщині у спогадах очевидців".

Головний упорядник збірника – кандидат філологічних наук, доцент СумДПУ імені А.С. Макаренка Сергій П'ятаченко.

"Це вже третє видання цієї книги. Попередні наклади доволі швидко розійшлись біблотеками, школами, гуртками тощо. І символічно, що у переддень роковин тієї страшної трагедії ми знову згадуємо страшну історію завдяки свідченням очевидців, які можна знайти у цій книзі," – говорить ініціатор презентації Сергій П'ятаченко.

До цієї книги увійшло 400 свідчень про Голодомори 1932-1933 і 1946-1947 років, зібрані з усіх 18-ти районів Сумської області. Вони були записані учасниками науково-пошукової програми "Голодомор у пам'яті народу". У програмі взяли участь понад 200 пошуковців – студентів, педагогів, учнів, музейних працівників, бібліотекарів, працівників сільських рад.

А напередодні 21 листопада керівник фольклорної лабораторії СумДПУ імені А.С. Макаренка, доцент С.В. П’ятаченко долучився до роботи круглого столу, організованого до Дня Гідності та Свободи і Дня пам’яті жертв голодоморів у Сумській міській бібліотеці імені Тараса Шевченка, де поділився з присутніми результатами пошукової роботи щодо збору свідчень про Голодомор на Сумщині.

У День пам’яті жертв голодоморів 23 листопада С.В. П’ятаченко взяв участь у мітингу-реквіємі біля меморіалу жертвам Голодомору, де у своєму виступі наголосив на необхідності збереження пам’яті про цю страшну трагедію та докладанні усіх можливих зусиль для того, щоб подібне ніколи не повторилося. У цей день також він виступив у передачі телеканалу UA: Суми, присвяченій цій трагічній даті.


Надрукувати   E-mail