Гостьова лекція дослідниці Анни Млинарчук-Соколовської (Uniwersytetu w Białymstoku, Польща) в СумДПУ

У міжнародний День студента, у Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка з ініціативи кафедри української мови і літератури ЗВО гостьову лекцію " Rozwijanie kompetencji zawodowych nauczycieli w kontekście pracy w środowisku zróżnicowanym kulturowo. Egzemplifikacje badań i działań praktycznych" прочитала Анна Млинарчук-Соколовська Anna Młynarczuk-Sokołowska, pedagog-kulturoznawca, adiunkt w Katedrze Edukacji Międzykulturowej i Elementarnej Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku.

Відеозапис: https://www.youtube.com

Модерували захід - проф. О.Семеног, доц. Н.Громова Наталія Громова (Суми), викл. Л.Лукіна (Умань). Партнери заход у - факультет філології та журналістики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Актуальні питання, порушені дослідницею, відповідали темі навчальних дисциплін методичного циклу, зібрали чималу аудиторію зі здобувачів усіх трьох рівнів вищої освіти Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Глухівського НПУ ім.О.Довженка , Національного університету "Чернігівський колегіум" ім. Т.Г.Шевченка, Чорноморського національного університету імені Петра Могили, аспірантів Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих ім. Івана Зязюна НАПН України.

Ph.D. Анна Млинарчук-Соколовська упродовж 15 років реалізовує дослідницькі, соціальні та освітні ініціативи в культурно-різноманітному середовищі, які "ставлять у центр голос дітей та молоді з досвідом міграції, а особливо з досвідом біженців". Працювала в школах як міжкультурний радник, у центрі проживання для іноземців як методист і викладач польської мови як іноземної тощо.

Пані Анна - автор монографії «Повсякденне життя в польських школах під кутом зору дітей та молоді з середовища вимушених мігрантів» (2022), ініціатор педагогічних інновацій («Розуміння іншого»), навчальних курсів для педагогічного персоналу (в т.ч. Школи міжкультурної освіти).

Після лекції відбулось активне обговорення нагальних проблем. Участь директор Інституту, проф. С.Кондратюк, доц. В.Бутенко, доц. Н.Громова (СумДПУ), завід. кафедри, проф. Л.Бірюк  (Глухівський НПУ), доц. Г.Косарєва (Чорноморський НУ імені Петра Могили).

Студенти СумДПУ теж написали слова вдячності: "я ознайомилась з неймовірно цікавими дослідженнями; обраний формат інтернет-конференції дозволяє долати кордони між країнами; це діалог мов, діалог культур"; "радісно, що в такий нелегкий час можемо проводити такі теплі зустрічі"; "продуктивна лекція. Пані Анна продемонструвала багато різних важливих методів роботи з дітками".

Такі зустрічі збагачують, спонукають до роздумів і до самовдосконалення.