21 травня 2024 року кафедрою менеджменту освіти та педагогіки вищої школи Навчально-наукового інституту педагогіки і психології Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка було проведено ІІ МІЖНАРОДНУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНУ КОНФЕРЕНЦІЮ «МЕНЕДЖМЕНТ У СУЧАСНОМУ ЗАКЛАДІ ОСВІТИ: ПРОБЛЕМИ, ПОШУКИ, ПЕРСПЕКТИВИ».
Конференція присвячена 100-річчю Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.
Мета конференції: надання широкій академічній громаді можливостей обміну актуальними ідеями та позитивним досвідом підготовки менеджерів освіти в кризових умовах сучасного інформаційного суспільства; популяризація результатів наукових розвідок представників провідних університетів України та зарубіжжя; заохочення наукової молоді до науково-дослідницької діяльності.
Модератор конференції: доцент кафедри менеджменту освіти та педагогіки вищої школи Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, кандидат філософських наук, доцент Тетяна ГЕРАЩЕНКО.
З вітальними словами до учасників конференції звернулись: ректор Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, доктор педагогічних наук, професор Юрій ЛЯННОЙ; директор Навчально-наукового інституту педагогіки і психології Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, кандидат педагогічних наук, професор Світлана КОНДРАТЮК.
До конференції долучились 180 учасників: керівники закладів освіти, науковці, викладачі, докторанти, аспіранти, здобувачі освіти. Географічно на конференції представлено усі регіони України: Суми, Київ, Харків, Полтава, Львів, Дніпро, Хмельницький, Бердянськ, Глухів, Мелітополь, Біла Церква, Самбір. Серед зарубіжних партнерів – університети з Китаю, Болгарії, Словаччини, Таджикистану, Узбекистану та громадське об’єднання «Українці в Бонні» (Німеччина).
До участі у конференції було подано тези доповідей та наукові статті викладачів та здобувачів вищої освіти, які нині захищають суверенітет і територіальну цілісність України на фронті. Учасники конференції висловили слова подяки Збройним Силам України і хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих захисників.
На Пленарному засіданні виступили: перший проректор Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, кандидат наук з державного управління, професор, Заслужений працівник освіти України Любов ПШЕНИЧНА з доповіддю «Менеджмент і лідерство»; завідувач кафедри української мови та літератури Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, доктор педагогічних наук, професор Олена СЕМЕНОГ з доповіддю «Мовна культура керівника сучасного закладу освіти»; завідувач кафедри менеджменту та адміністрування Бердянського державного педагогічного університету, кандидат педагогічних наук, професор Василь КРИЖКО з доповіддю «Прогностичні реалії менеджменту освіти ХХІ століття»; професор кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, доктор педагогічних наук, професор Андрій ТКАЧЕНКО з доповіддю «Педагогічна компетентність сучасного менеджера»; професор кафедри менеджменту освіти та педагогіки вищої школи Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, доктор педагогічних наук, професор Лариса КОРЖ-УСЕНКО з доповіддю «Організація національно-патріотичного виховання української молоді: ідейні витоки та сучасні виклики»; доцент кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін Білоцерківського інституту неперервної освіти ДВНЗ Університет менеджменту освіти НАПН України, кандидат філософських наук, доцент Михайло ЖУК з доповіддю «Менеджмент формування людського капіталу 2022-2024+ (можливості освіти 4,0 та революції перенавичок)».
На платформах конференції (Менеджмент у сучасному закладі освіти: теорія, досвід, інновації, пошуки; Управління проектною діяльністю учасників освітнього процесу в сучасному закладі вищої освіти; Транснаціональна педагогічна взаємодія як чинник підвищення ефективності менеджменту закладу освіти) працювали секції: «Організаційно-педагогічне забезпечення підготовки менеджера освіти в Україні та країнах світу»; «Професійні компетентності менеджера освіти: інноваційна динаміка змісту, форм та методів їх формування»; «Проблеми державного та муніципального управління освітніми та неосвітніми організаціями в Україні та країнах світу»; «Стратегічні пріоритети розвитку менеджменту освіти»; «Управління проєктною діяльністю в організації»; «Національний та світовий досвід інноваційної діяльності у сфері менеджменту освіти»; «Нормативно-правові аспекти менеджменту в Україні та країнах світу».
Конференція пройшла в атмосфері доброзичливості і конструктивності. Підводячи підсумки, керівники секцій подякували учасникам за цікаві та змістовні доповіді, наголосивши на важливості порушених у них питань і необхідності продовжувати подальші наукові дослідження з актуальних питань менеджменту і освіти.