Інновації в освіті і педагогічна майстернійсть учителя-словесника

ІV Усеукраїнська науково-практична конференція "Інновації в освіті і педагогічна майстернійсть учителя-словесника"(26-27 листопада 2020 р.) відбувається у Сумському державному педагогічному університеті імені А.С. Макаренка.

Організатори: кафедра української мови і літератури Сумського педагогічного університету імені А.С. Макаренка, відділ теорії і практики педагогічної освіти імені І.Зязюна Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, співорганізатори - Загальноукраїнський центр словникарства (Надутенко М.В., к. філол. н., науковий співробітник відділу лінгвістики українського мовно-інформаційного фонду Національної академії наук України), Волинський національний університет імені Лесі Українки, ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, у співпраці із проєктом IREX «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність».

Захід присвятили пам'яті видатного педагога, доктора філософських наук, професора, академіка НАПН України Івана Андрійовича Зязюна. Мета заходу – обговорення актуальних питань проведення занять в умовах змішаного навчання, формування ключових компетентностей мовної особистості учня/студента; академічної культури і академічної доброчесності особистості в епоху цифрових технологій; медіакультури та інфомедійної грамотності учителя/викладача/учня, а також до популяризації результатів інноваційних досліджень студентів, магістрантів, аспірантів, докторантів, учителів, викладачів. Під час конференції було презентовано наукові проєкти кафедри української мови і літератури.

Участь у роботі заходу взяли 139 науковців, викладачів коледжів та університетів міста Суми і Сумської області, а також з Києва, Полтави, Вінниці, Житомира, Слов'янська, Миколаєва, Кам'янець-Подільська, Черкас, Одеси, Тернополя, Луцька, учителі Сумської області, аспіранти, студенти, магістранти.

В онлайн-заході брали участь 72 учасники. Учасників заходу привітала перший проректор Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, професор Пшенична Л.В.

Пленарне засідання модерували проф. Семеног О.М., завідувач кафедри української мови і літератури СумДПУ імені А.С. Макаренка та Пономаренко Н.П., викладач української мови і літератури Машинобудівного коледжу СумДУ. На пленарному засіданні учасники мали змогу почути надзвичайно цікаві, пізнавальні доповіді. Детально проаналізували інновації в освіті та надали конкретні практичні рекомендації щодо розвитку педагогічної майстерності учителя-словесника доповідачі пленарного засідання:

Філіпчук Георгій, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член Національної академії педагогічних наук України, член Центрального правління, перший заступник голови Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка,

Лавріненко Олександр Андрійович, доктор педагогічних наук, професор, головний співробтник відділу теорії і практики педагогічної освіти імені академіка І.А. Зязюна Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України,

Василь Шуляр, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти,

Олена Тараненко, кандидат філологічних наук, доцент, менеджерка з розбудови потенціалу проєкту "Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність" IREX,

Мозговий Віктор, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри культурології Відокремленого підрозділу «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв»,

Вовк Мирослава, доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України,

Жуйкова Маргарита, доктор філологічних наук, професор кафедри української мови ВНУ імені Лесі Українки,

Грона Наталія, доктор педагогічних наук, викладач, голова циклової комісії викладачів української мови і літератури Прилуцького гуманітарного-педагогічного коледжу ім. І.Я. Франка,

Семеног Олена, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української мови СумДПУ ім. А.С. Макаренка,

Колган Олена, кандидат філолологічних наук, доцент, помічник ректора, доцент кафедри української мови та літератури ДВНЗ "Донбаський державний педагогічний університет",

Попович Анжеліка, доктор педагогічних наук, доцент кафедри української мови Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка,

Надутенко Маргарита Володимирівна, кандидат філологічних наук, науковий співробітник відділу лінгвістики Українського мовно-інформаційного фонду Національної академії наук України, керівник Загальноукраїнського центру словникарства;

Рябуха Алла Петрівна, начальник управління Державної служби якості освіти в Сумській області ,

Жук Михайло Васильович, кандидат філософських наук, доцент кафедри соціально-гуманітарної освіти КЗ Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти;

Приходько Оксана Юріївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри базових і спеціальних дисциплін Національного авіаційного університету ,

Сбруєва Аліна Анатоліївна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки СумДПУ імені А.С. Макаренка, Громова Наталія, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української мови і літератури СумДПУ імені А. С. Макаренка.

Кафедра української мови і літератури СумДПУ імені А. С. Макаренка вдячна доповідачам, учасникам конференції та слухачам за плідну співпрацю й активні обговорення питань.

Дорогі друзі! Висловлюємо Вам глибоку вдячність за участь. Особлива вдячність нашим учителям, магістрантам, студентам. Про перебіг конференції пишемо у соціальних мережах. Просимо Вас ознайомитись.