"Інноваційний розвиток вищої освіти: глобальний, європейський та національний виміри змін"

23-24 квітня вібувались пленарні та секційні засідання VІ Міжнародної науково-практичної конференції "ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК ВИЩОЇ ОСВІТИ: ГЛОБАЛЬНИЙ, ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ТА НАЦІОНАЛЬНИЙ ВИМІРИ ЗМІН". Конференція проводиться в рамках виконання проєкту Жан Моне Модуль (https://jmm.sspu.edu.ua/). Захід присвячено 90-ряччю кафедри педагогіки Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.

23 квітня розпочалась робота VІ Міжнародної науково-практичної конференції "ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК ВИЩОЇ ОСВІТИ: ГЛОБАЛЬНИЙ, ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ТА НАЦІОНАЛЬНИЙ ВИМІРИ ЗМІН". Заявки на участь у конференції подали близько 300 науковців, викладачів вищої школи, докторантів, аспірантів, студентів, працівників системи післядипломної та позашкільної освіти. Серед учасників – представники закладів освіти з 10 країн Європи та світу.

Безпосередніми організаторами конференції стали кафедра педагогіки, кафедра менеджменту освіти та педагогіки вищої школи Інституту педагогіки і психології СумДПУ імені А.С.Макаренка.

Співорганізаторами конференції є Відділ порівняльної педагогіки Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України та Відділ зарубіжних систем педагогічної освіти і освіти дорослих Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України.

Оскільки Конференція відбувається в рамках виконання Проєкту Жан Моне Модуль, фінансову підтримку публікації матеріалів здійснює Програма Еразмус+.

У пленарному засіданні конференції взав участь представник Національного Офісу Еразмус+ в Україні пан Петро Крайнік.

З вітаннями та побажаннями успіху у роботі конференції виступили перший проректор СумДПУ імені А.С.Макаренка проф. Пшенична Л.В. та проректор з науково-педагогічної роботи проф. Шейко В.І.

З доповідями у перший день конференції виступили докт.пед.наук,с.н.с. Авшенюк Н.М., докт.пед.наук, проф. Заболотна О.А., докт.пед.наук , проф., член.кор. НАПН України Локшина О.І., докт.пед.наук, проф. Антонова О.Є., канд.пед.наук , проф. Кондратюк С.М., докт.пед.наук , проф. Огієнко О.І., докт.пед.наук , проф.Сбруєва А.А., докт.пед.наук, проф. Ніколаї Г.Ю., докт.пед.наук, проф. Семеног О.М., канд.пед.наук, доц. Куліченко А.К.,

В умовах карантину конференція відбувається, згідно з розпорядженням по університету, в форматі он-лайн ZOOM-конференції.

24.042020 було продовжено роботу VІ Міжнародної науково-практичної конференції "ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК ВИЩОЇ ОСВІТИ: ГЛОБАЛЬНИЙ, ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ТА НАЦІОНАЛЬНИЙ ВИМІРИ ЗМІН".

На секційному засіданні виступили учасники проекту Жан Моне Модуль – аспіранти спеціальності "Освітні, педагогічні науки" (В.Авраменко, В.Бойченко, Н. Коханова, М.Лаврик, М.Степанець, О.Карпусь, Ю.Шульга, А.Трофименко) та викладачі кафедри педагогіки СумДПУ імені А.С. Макаренка (М.Бойченко, М.Бикова, Д.Будянський, І.Проценко, Ж.Чернякова, О.Кривонос, І.Чистякова, Н.Коваленко).

До участі у засіданні секції було залучено всіх аспірантів педагогічних спеціальностей Університету.

Докт. пед.наук, професором Семеног О.М. було проведено майстер клас з академічної культури, у якому було проаналізовано виступи, що прозвучали на засіданні.

Конференція дозволила об'єднати зусилля широкого кола фахівців у розгляді й обговоренні актуальних проблем докторської підготовки, стала вагомим внеском у розвиток професійних умінь молодих науковців.