Колектив НН ІПП святкує Всесвітній день вишиванки

Сьогодні – 20 травня, у третій четвер місяця, у світі вже традиційно святкують День вишиванки.

Цього року це ювілейний день – 15 років з дня його започаткування студентською молоддю факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році вони запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці. Можна сказати, що свято існувало й відзначалося у вузькому колі, але у 2014 році воно вийшло не тільки за межі гуртка свідомого українського студентства, але й за межі самої України.

Але чому цей захід унікальний і чому його варто підтримувати? Вважається, що в жодній країні світу немає свята національного вбрання, яке в буквальному розумінні «захопило» весь світ. Саме українські вишиті сорочки знають в багатьох країнах, де присутня українська діаспора. Проте, окрім діаспори, цей одяг закохав у себе й місцевих жителів, які залюбки почали носити його і підтримувати українців.

Отже, у День вишиванки люди по всьому світу надягають українські національні костюми і приходять в них на роботу та навчання, організовують конкурси на кращу вишиванку, у соцмережах долучаються до різноманітних флешмобів і челенжів, на вулицях проводять етнічні фестивалі і паради тощо.

Сьогодні вдягли українські вишиті сорочки і викладачі зі студентами навчально-наукового інституту педагогіки і психології, закликаючи всіх охочих стати частиною цього чудового національного свята і продемонструвати тим самим єдність та любов до своєї держави!