Концепт «освіта» в польському та українському дискурсах: проєкт співпраці Економіко-гуманітарного університету у Варшаві (Польща) та СумДПУ імені А.С. Макаренка

1 серпня 2023 року  відбулася онлайн-зустріч "Концепт освіта в польському та українському дискурсах: проєкт співпраці між ЗВО в 2023-2024 н.р." / "Concept of Education in Polish and Ukrainian Discources: Cooperation Project Between HEI in 2023-2024" між представниками двох університетів: Економіко-гуманітарним університетом у Варшаві ( Польща) й Сумським державним педагогічним університетом імені А. С. Макаренка (Суми, Україна).

Кафедри СумДПУ імені А.С.Макаренка активно напрацьовують інституційні механізми зміцнення наукового потенціалу та поглиблення міжнародної співпраці, зокрема через проєктну діяльність за такими пріоритетними напрямами, як медіаосвітні технології та протидія гібридним загрозам; українознавчі студії та культурна дипломатія; кібербезпека для педагогів та ін.

Модераторами заходу стали: проф. Олена Семеног, завідувачка кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка (Суми, Україна): доктор Божена Івановська, доцент Економіко-гуманітарного університету у Варшаві (Варшава, Польща); доктор Ян Капранов,  доцент Економіко-гуманітарного університету у Варшаві (Варшава, Польща).

Формат зустрічі - модерований діалог з рефлексіями щодо конкретних кейсів співпраці: академічної мобільності, наукових збірників, неформального навчання з україністики на засадах інфомедійної грамотності.

До обговорення пропозицій співпраці у в 2023-2024 н.р. долучились Світлана Климович, завідувач кафедри української й слов'янської філології та журналістики Херсонського державного університету, Ольга Фаст, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці в Заклад вищої освіти "Луцький педагогічний коледж" Волинської обласної ради; Марина Ячменик, старший викладач кафедри української мови і літератури, керівник Лабораторії інфомедійної грамотності в Сумському державному педагогічному університеті ім. А. С. Макаренка.