Круглий стіл, присвячений дню захисників і захисниць України

8 жовтня 2021року на базі Навчально-наукового інституту історії, права та міжнародних відносин СумДПУ ім.А. С. Макаренка відбувся круглий стіл, присвячений дню захисників і захисниць України «Військові традиції в Україні: від давнини до сьогодення», в якому взяли участь викладачі, краєзнавці, військові, учасники АТО, представники адміністрації, студенти.

Модератором заходу виступив   Олександр Вовк, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України.

З цікавими доповідями виступили голова правління Сумської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Корнієнко (тема доповіді: «Регулярні роти в слобідських козацьких полках»); заступник військового комісара з морально-психологічного забезпечення Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, підполковник Євген Варламов (тема доповіді: «Новітній етап розвитку Збройних сил України: місцевий вимір»); доцент кафедри державно-правових дисциплін та українознавства Сумського національного аграрного університету, кандидат історичних наук Михайліченко Микола (тема доповіді: «Військові поховання в Україні: особливості правового забезпечення»; головний спеціаліст департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації Олексій Усенко(тема доповіді : «Антинімецький фронт УПА в роки Другої світової війни»); в. о. завідувача кафедри історії України, кандидат історичних наук, старший викладач В’ячеслав Оліцький (тема доповіді : «Співпраця святого Амфілохія Почаївського із УПА»); магістрант 051 групи навчально-наукового інституту історії, права та міжнародних відносин Ігор Карпенко (тема доповіді : «Українська військова мемуаристика як джерело вивчення історії Другої світової війни»).

Своїми спогадами учасника Антитерористичної операції з присутніми поділився Микола Величченко.

Кандидату історичних наук, доценту кафедри історії України, молодшому сержанту запасу  Олександру Вовку було вручено грамоту від Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки  за високий професіоналізм, старанність та сумлінне виконання службових обов’язків під час участі у навчальних зборах 117 бригади територіальної оборони.

Щиро дякуємо гостям за участь у такому важливому й потрібному для наших студентів заході. Нехай успіхи, благополуччя і стабільність супроводжують Вас!