МГО «People in Need» та СумДПУ: локалізація в дії

23 лютого 2024 року у СумДПУ імені А. С. Макаренка відбулася зустріч з представниками Міжнародної гуманітарної організації «People in Need», які зацікавились потенціалом університету щодо підтримки процесу подолання освітніх втрат в Україні.

Учасниками зустрічі від організації «People in Need» були: Агата Колодзей (Kolodziej Agata), технічна радниця з питань освіти, Людмила Чорна, координаторка освітнього проєкту "Освітній консорціум в Україні: безпечне повернення до навчання", Наталія Козьменко та Ірина Почерніна, фахівчині проєкту та випускниці університету, Олександра Михайлова, асистентка проєкту. СумДПУ імені А.С. Макаренка представляли: Любов Пшенична, перша проректорка, професорка, керівниця Науково-експериментальної лабораторії змісту та методів навчання математики, фізики та інформатики, Ольга Чашечникова, завідувачка кафедри математики, фізики та методик їх навчання, професорка, та Оксана Одінцова, керівниця Центру забезпечення якості вищої освіти, доцентка кафедри математики, фізики та методик їх навчання. Під час зустрічі гостей ознайомили з основними напрямками діяльності по подоланню освітніх втрат, що вже ведеться в експертному університетському колі, спільно окреслили вектори потенційної співпраці.

Організація «People in Need» була заснована в 1992 році в Празі, Чеська Республіка, та поступово стала однією з найбільших некомерційних організацій у Центральній Європі. Одне з ключових завдань організації – покращення якості та доступу до освіти в надзвичайних ситуаціях, посилення спроможності локальних освітніх інституцій.

Перша організаційна зустріч, в якій брали участь Людмила Чорна, Ольга Чашечникова, Оксана Одінцова, Наталія Козьменко та Ірина Почерніна, відбулася у Сумському офісі організації «People in Need» 19 січня 2024 року.