Міжмистецькі контакти українського тексту

У видавництві Сумського державного педагогічного університету імені А. С.Макаренка вийшла друком монографія професора кафедри української мови і літератури Горболіс Лариси Михайлівни "Міжмистецькі контакти українського тексту".

У науковій праці досліджуються багатоаспектні контакти творів українських письменників ХХ – ХХІ ст. В. Стефаника, Марка Черемшини, Лесі Українки,  О.Довженка, Б.-І. Антонича, П. Ар’є, В. Корнійчука, Л. Білик, І. Роздобудько, М. Жулинського, Т. Сидоренко та ін. з музикою, кіно, театром, хореографією на різних рівнях – архітектонічному, проблемно-тематичному, сюжетотворчому, хронотопічному, образотворчому, наративному, ритміко-інтонаційному тощо. За допомогою міжмистецького підходу з’ясовується художня самобутність, естетична вартість літературних творів.

Монографія адресована літературознавцям, мистецтвознавцям, студентам гуманітарних напрямків, учителям шкіл, усім, хто цікавиться неповторним світом мистецтва. Матеріали окремих розділів успішно залучаються у процесі вивчення літератури, теорії літератури зі студентами, майбутніми вчителями української мови і літератури. Із текстом монографії можна ознайомитися в репозитарії бібліотеки університету.