Міжнародна проектна робота кафедри англійської філології та лінгводидатики

БАГАЦЬКА Олена Вікторівна, член Міжуніверситетської науково-дослідної лабораторії сучасних технологій навчання іноземних мов і культур (керівник к.пед.н., доц. Подосиннікова Г.І.), кандидат філологічних наук, доцент, успішно пройшла конкурсний відбір серед викладачів провідних вищих навчальних закладів України та взяла участь у міжнародному проєкті при посольстві США в Україні INSTITUTE OF CREATIVE WRITING for ESL instructors.

Навчання в межах проєкту тривало 6 місяців з 27 липня по 31 грудня 2022 року й передбачало ґрунтовну підготовку до викладання студентам старших курсів творчого письма англійською мовою із активним їх залученням до практичних майстер класів від американської письменниці CHRISTINA NICOLE. Набуті знання і вміння наразі ефективно використовуються у межах викладання дисциплін "Аналітичне читання англійською мовою", "Інтерпретація художнього тексту" та "Практика усного та писемного англійського мовлення".

Найбільш натхненним плодом співпраці з шановною Крістіною Ніколь став СТУДЕНТСЬКИЙ ТВОРЧИЙ ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЄКТ «ВІРТУАЛЬНА ПОЕТИЧНА АПТЕКА», який презентували під керівництвом к.філол.н., доц. Багацької О.В. студенти 4 курсу освітньо-професійної програми спеціальності 014 Середня освіта (Англійська мова) М. Стеценко, І.Кучерова, А.Жолоб, А.Юхно, А.Сіробаба, члени Студентської наукової лабораторії методики навчання іноземних мов і культур (керівник - к.пед.н., доц. Подосиннікова Г.І.), 23 листопада 2022 року на кафедрі англійської філології та лінгводидактики факультету іноземної та слов’янської філології https://www.facebook.com/groups/1033631110335887/permalink/1874956932869963/

Автор та розробники проєкту поставили за мету реалізацію творчого потенціалу особистості та заохочення до вивчення англомовних літературних шедеврів, які були представлені в оригінальному та надзвичайно актуальному аспекті, а саме, як джерело терапевтичного впливу.

Майбутні вчителі англійської мови запропонували власні інтерпретації, у яких поетичні твори відомих британських авторів (William Wordsworth, William Henry Davis, Derek Wakott, Seamus Heaney, Ted Hughes) постали як дієві ліки від найактуальніших психологічних хвороб сьогодення: почуттів самотності, некотрольованості власного життя, нерозділеного кохання, нестачі творчого натхнення, тощо.

Поєднання тонкого відчуття слова поетичних фармацевтів та новітніх технологічних винаходів (платформи Genially, Canva, Wooclap, інтерактивна дошка Miro та найновіші версії мультимедійних презентацій), які дозволили максимально яскраво реалізувати задумане, гарантовано сприяло здісненню позитивного трансформаційного емотивно-мотиваційного впливу на учасників.

Презентація проєкту для багатьох стала відкриттям і подарувала всім учасникам дійства нові знання та емоції, оскільки кожен отримав рецепт унікальних поетичних ліків, які майже не мають побічних реакцій.