Міжнародний конкурс із Цифрового сторітелінга на кафедрі англійської філології та лінгводидактики

22 листопада 2023 року відбулася урочиста зустріч, присвячена підбиттю підсумків Міжнародного конкурсу із ЦИФРОВОГО СТОРІТЕЛІНГА: «Життєві історії для зцілення та натхнення від тих, хто навчає та вчить англійську мову» за участю ректора СумДПУ імені А.С. Макаренка Ю.О. Лянного, першого проректора Л.В. Пшеничної, декана факультету іноземної та слов’янської філології А.М. Коваленка, в.о. завідувача кафедри англійської філології та лінгводидактики Г.І. Подосиннікової, заступника декана Т.М. Буренко.

Організаторами Конкурсу виступили Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, кафедра англійської філології та лінгводидактики та Міжуніверситетська науково-дослідна лабораторія сучасних технологій навчання іноземних мов і культур, голова організаційного комітету – ректор Університету д.пед.н., проф. Ю.О. Лянной, керівники проєкту – Г.І. Подосиннікова, к.пед.н., доц., в.о. завідувача кафедри, керівник лабораторії, О.В. Багацька, к.філол.н., доц., доцент кафедри.

Співорганізаторами Конкурсу стали Childhood Education International (Center for Professional Learning) (США), Washington D.C.; Бельцкий державний університет імені Алеку Руссо (Республіка Молдова; Alecu Russo State University of Bălți), Будапештський університет імені Ло́ранда Э́твёша (Eötvös Loránd University, Budapest (Угорщина), Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини (Україна) (факультет іноземних мов), Університет Григорія Сковороди в Переяславі (Україна) (кафедра іноземної філології, перекладу та методики навчання), Київський національний лінгвістичний університет (Україна) (кафедра педагогіки та методики навчання іноземних мов), Вінницький державний педагогічний університет (Україна) (кафедра іноземних мов), Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка (Україна) (кафедра англійської філології та методики навчання англійської мови), Бердянський державний педагогічний університет (Україна) (факультет філології та соціальних комунікацій), Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди (Україна) (кафедра англійської філології), Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького (Україна) (кафедра методики викладання германських мов), Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка (кафедра іноземних мов; кафедра іноземної філології та освітніх технологій), Вінницький технічний ліцей (Україна) Комунальна установа Сумська класична гімназія Сумської міської ради (Україна), Комунальна установа Сумська гімназія №1 (Україна), Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №29 з поглибленим вивченням іноземних мов.

Конкурсні роботи оцінювало журі у надзвичайно потужному складі – 30 визнаних фахівців-експертів галузі, які представили всі заклади-партнери, висококваліфіковані та досвідчені філологи та методисти з України, Молдови, Болгарії, Угорщини та США.

Кількість учасників в 2023 році – 66 здобувачів освіти із 8 університетів і 5 закладів середньої освіти України.

Мета конкурсу – привернути увагу до важливості професії учителя, ролі вивчення та викладання англійської мови, потенціалу цифрових технологій і засобів навчання у розкритті творчих здібностей і самореалізації особистості, формування вмінь саморегуляції у складних життєвих ситуаціях шляхом презентації у цифровій формі особистих життєвих історій учасників Конкурсу, які демонструють їхні внутрішні переживання, виклики, здобутки та зростання в контексті майбутньої професійної діяльності вчителя англійської мови.

Переможцями конкурсу стали:

• ІІІ місце – робота студентів Мороз Анна, Василенко Поліна, Зелененька Оксана, Обідний Артем (Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»);
  • ІІІ місце – Дзюбенко Ольга (Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького);
  • ІІІ місце – Лойченко Яна (Національний університет "Чернігівський колегіум імені" Т.Г. Шевченка);
  • ІІ місце – Грушка Єлизавета (Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 29 з поглибленим вивченням іноземних мов);
  • ІІ місце – Демченко Софія (КУ Сумська спеціалізована Школа I-III ступенів №25);
  • І місце – Овчаренко Дарина (Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка);
  • Диплом переможця конкурсу в номінації за креативність – Токар Анастасія - Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського.

Учасники конкурсу виявили себе не просто як вправні мовці, але й як співчутливі комунікатори та витончені емпатики. Їхні історії – це не просто пікселі та абзаци, а чуттєві особисті сповіді, які резонують у душі кожного.

Ректор Університету Ю.О. Лянной привітав переможців конкурсу та презентував їм цінні призи й дипломи, а членам журі – сертифікати про участь у роботі міжнародного конкурсу.

Дякуємо усім причетним за сумлінну працю, високий професіоналізм і креативність, натхнення, час і зусилля, теплі відгуки та підтримку!