Модельне судове засідання як підвищення якості підготовки фахівців та налагодження ефективної співпраці студентів із судом

03 березня здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності Право взяли участь у модельному судовому засіданні в Зарічному районному суді м. Суми. Захід відбувався у формі моделювання судового розгляду матеріалів позовної заяви про стягнення аліментів на утримання дитини.

Майбутні юристи завчасно отримали фабулу справи та мали час аби вивчити та дослідити всі нюанси для прийняття законного рішення. Член Ради адвокатів Сумської області Олександр Чернадчук, який готував студентів до участі в процесі, зазначив, що учасники серйозно віднеслися та ґрунтовно підготувалися до поставлених перед ними задач.

В якості експерта для обговорення та підбиття підсумків проведеного модельного засідання взяла участь голова Зарічного районного суду м. Суми Ганна Шелєхова. Після «оголошення» рішення суддею та закриття судового засідання Ганна Шелєхова проаналізувала хід модельного судового засідання та звернула увагу всіх учасників на неточності, що були ними допущені. В той же час вона відзначила високий рівень підготовки студентів.

Голова суду подякувала учасникам за активну участь. Відмітила, що робота юриста не тільки цікава, але і дуже відповідальна. Це професія, яка змушує навчатися усе життя.

Метою проведення таких модельних судових засідань, за словами завідувача кафедри права та МВП Олени Іваній, є активізація навчально-пізнавальної діяльності студентів, підвищення якості підготовки фахівців та налагодження ефективної співпраці студентів із судом.