Науковий семінар до Всесвітнього дня водно-болотних угідь на кафедрі біології та методики навчання біології

2 лютого у всьому світі відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь.

Це святкування було започатковано для привернення уваги до важливості водно-болотних екосистем та вперше відзначено у 1997 році.

У рамках цієї події 2 лютого 2022 року на базі кафедри біології та методики навчання біології проведено науковий семінар на тему: «Сучасний стан водно-болотних угідь Сумської області». Серед учасників семінару – викладачі кафедри, а також студенти 2-4 курсів спеціальностей 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) та 091 Біологія. Спікером виступив доцент кафедри біології та методики навчання біології, к. біол. н. Ігор Романович Мерзлікін.

Ігор Романович багато років активно досліджує заплавні, прибережно-водні та водні екосистем Сумщини. У своїй доповіді він торкнувся екологічних проблем найбільших водних артерій нашої області – річок Десна, Сейм та Ворскла. Серед основних проблем, що викликають занепокоєння, були названі наступні: використання земельних ресурсів в басейні річок та забруднення поверхневих вод; висока сільськогосподарська освоєнність басейнів річок, виснажливе, зведення споруд і будівель, поява антропогенних форм рельєфу; значні зміни кількісного та видового різноманіття, спричинені антропогенним впливом; відсутність водоохоронних зон і прибережно-захисних смуг вздовж узбережжя, розорювання в межах прибережних захисних смуг. Доповідь супроводжувалась демонстрацією відеофрагментів та авторських фотографій, зроблених Ігорем Романовичем під час експедиційних досліджень.

Наприкінці семінару всіма його учасниками вкотре було відмічено, що відновлення та збереження водно-болотних угідь є одним із важливих заходів для захисту прісних вод, відновлення та захисту біологічного різноманіття, пом’якшення наслідків змін клімату і адаптації до них.