Науковці СумДПУ серед учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції до Дня працівника природно-заповідної справи

Щорічно в Україні 7 липня відзначається професійне свято працівників природно-заповідної справи.

До цієї події було приурочене проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції «Функціонування об’єктів природно-заповідного фонду України в умовах воєнного стану: шляхи відновлення та розвитку», яка відбулася 4–5 липня 2024 року у м. Київ у форматі офлайн із можливістю долучитись онлайн.

Метою конференції став пошук рішень для відновлення природоохоронних територій та об’єктів, враховуючи екологічні та економічні наслідки війни, розробка механізмів їх ліквідації та компенсації, обговорення методів збереження та подальшого розвитку природно-заповідного фонду України, вдосконалення нормативно-правової бази в контексті євроінтеграції.

Участь у роботі конференції взяли науковці кафедри біології та методики навчання біології: завідувач кафедри, к.б.н. Юлія Литвиненко та доцент кафедри, к.б.н. Ігор МЕРЗЛІКІН.

На початку конференції із вітальними словами виступили: Стрілець Руслан Олександрович, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України; Сінкявічус Віргініюс, Єврокомісар з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства; Бондаренко Олег Володимирович, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування; Сімонас Гентвілас, Міністр навколишнього середовища Литовської Республіки; Егерер Гаральд, Виконавчий секретар Карпатської конвенції.

У конференції взяли участь працівники установ природно-заповідного фонду, науковці, представники департаментів/управлінь екології та природних ресурсів ОВА, територіальних громад, лісогосподарських підприємств, установи та організації, які працюють у галузі екологічної безпеки та охорони довкілля, громадські природоохоронні організації, ЗМІ.

Аспірантура та докторантура

E-Mail: aspirantura@sspu.sumy.ua