Науковці СумДПУ взяли участь у щорічних урочистостях з нагоди Дня науки в Україні

У приміщенні Сумської обласної філармонії 19 травня 2023 року відбулися щорічні урочистості з нагоди Дня науки в Україні. Захід розпочався «науковим ярмарком», на якому заклади вищої освіти та наукові установи Сумщини продемонстрували свої досягнення «Наука задля перемоги».

Науковцями університету було представлено інноваційні розробки в галузі біології, хімії, географії і фізики за такими локаціями: «Біологія і сучасність» (Литвиненко Ю. І., к. б. н., доцент, завідувач кафедри біології та методики навчання біології), «Хіміко-екологічні дослідження довкілля» (Бабенко О. М., к. пед. н., доцент, завідувач кафедри біології людини, хімії та методики навчання хімії, Вакал Ю. С., доктор філософії, старший викладач кафедри біології людини, хімії та методики навчання хімії, Мацак С. В., здобувач вищої освіти природничо-географічного факультету), «Геоінформаційне картографування» (Корнус А. О., к. геогр. н., доцент кафедри загальної та регіональної географії), «Smart дослідження» (Каленик М. В., к. пед. н., доцент, декан фізико-математичного факультету, Хворостіна Ю. В., к.ф.-м.н., доцент кафедри математики, фізики та методик їх навчання), «Експрес-оцінка психофізіологічних станів людини в умовах різних навантажень» (Заікіна Г. Л., к. психол. н., доцент, проректор з науково-педагогічної (виховної та соціальної) роботи), з презентацією наукових досягнень.

Під час урочистої частини голова Сумської обласної державної адміністрації – начальник військової адміністрації Володимир Артюх, перший заступник голови Сумської обласної ради Вадим Лисий, директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова, привітали всіх присутніх зі святом і вручили відомчі та регіональні нагороди. Науковців Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка відзначено різними нагородами за результативну наукову діяльність:

• Лянного Юрія Олеговича, доктора педагогічних наук, професора, ректора – медаллю Національної академії педагогічних наук України «Григорій Сковорода»;
  • Семеног Олену Миколаївну, доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри української мови і літератури – медаллю Національної академії педагогічних наук України «Григорій Сковорода»;
  • Лобову Ольгу Володимирівну, доктора педагогічних наук, професора кафедри дошкільної та початкової освіти – Подякою голови Сумської обласної ради;
  • Міронець Людмилу Петрівну, кандидата педагогічних наук, доцента, декана природничо-географічного факультету – Подякою голови Сумської обласної державної адміністрації;
  • Василенко Марину, здобувача вищої освіти природничо-географічного факультету – Грамотою Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації.

Щиро вітаємо багаточисельну спільноту викладачів, аспірантів, докторантів та студентів Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка зі святом – Днем науки! Бажаємо нових відкриттів на благо університету, України, світу та професійної наснаги!