Навчання української мови у Новій українській школі

Кафедра української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка спільно з Департаментом освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації провела обласний науково-практичний семінар «Навчання української мови у Новій українській школі».

Цільова аудиторія: викладачі закладів фахової передвищої м.Суми і  Сумської області, студенти -майбутні вчителі української мови і літератури.
Обговорювали важливі питання.

Олена Кумеда, кандидат філологічних наук, доцент Університету імені Костянтина Філософа (м. Нітра, Словаччина) у 2017-2020 рр., доцент кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка.
Тема: Особливості вивчення лексичного складу української мови через порівняльну характеристику лексики слов’янських мов.

Ольга Рудь, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови і літератури, член науково-дослідної лабораторії «Академічна культура дослідника в освітньому просторі» Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка,
Тема: Український правопис: особливості нової редакції.

Михайло Жук, кандидат філософських наук, доцент, доцент кафедри соціально-гуманітарної освіти КЗ Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.
Тема: Цифровий вимір викладання української мови та літератури в умовах НУШ.

Тетяна Дятленко, кандидат педагогічних наук, доцент.
Тема: Реалізація мовленнєвої змістової лінії в сучасному підручнику з української мови.

Олена Семеног (доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка), Ячменик Марина (кандидат педагогічних наук, ст.викладач кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка).
Тема: Грантові проєкти кафедри української мови і літератури з інфомедійної грамотності: міжрегіональні проєкти.
На семінарі відбувалась презентація книг:

"Фахова практика майбутнього вчителя-філолога: навч. посібник". Авторський колектив: Семеног О. М., Вовк М. П., Дятленко Т., Громова Н.

"Академічна культура дослідника: європейський та національний контексти: навч. посібник". Автор: Семеног О. М.

"Українська мова: посібник для 5 класу закладів загальної середньої освіти. Частина 1." Авторський колектив: Семеног О. М., Дятленко Т., Білясник М., Волницька В.

Модерували захід: Олена Семеног, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української мови і літератури; Марина Ячменик, кандидат педагогічних наук, ст.викладач кафедри української мови і літератури.

Щиро дякуємо учасникам семінару за інформативні й актуальні доповіді!