Previous Next

Інноваційна діяльність кафедри спеціальної та інклюзивної освіти

У 2020 році кафедра спеціальної та інклюзивної освіти СумДПУ імені А.С. Макаренка плідно співпрацює з громадськістю з питань створення безбар’єрного середовища для маломобільних груп населення у місті Суми.

30 червня 2020 року співробітники кафедри брали участь у заході, що відбувся у рамках проекту «Залучення маломобільних груп громадян до адвокації системних змін у сфері доступності м. Суми». Проект реалізує громадська організація (далі – ГО) «Inclusion Sumy». Метою проекту є  зробити  м. Суми доступним та без бар’єрним містом для всіх без винятку громадян.

Від кафедри спеціальної та інклюзивної освіти СумДПУ імені А.С. Макаренка була залучена до заходу перекладач – Островська Ніна Олегівна, яка забезпечила переклад жестовою мовою виступів учасників. Вона інформувала присутніх як зробити будь-який захід доступним для людини з порушеннями слуху, де можна знайти перекладача жестової мови, а також запросила бажаючих опанувати  українську жестову мову на курси жестової мови, що проводяться кафедрою на базі СумДПУ імені А.С. Макаренка.

ГО «Inclusion Sumy», комунікаційну зустріч щодо організації доступних для всіх івентів у місті Суми, проводила онлайн 30 червня, о 16.00 із застосуванням Zoom з метою з’ясування: який він, інклюзивний захід на всі 100%, та обміну досвідом. Учасниками стали голови громадських організацій, організатори тренінгів, семінарів, конференцій, презентацій, фестивалів, воркшопів, майстеркласів, відкритих переглядів, концертів, які дбають про розширення доступності заходів і готові були ділитись власним досвідом та запроваджуваним ними успішним досвідом інших.

Під час проведення заходу присутні виступили у ролі експертів. Всі експерти, серед них  Олег Габ, Дарія Сасса, Наталка Дєнісова, Тетяна Кирилюк, Анастасія Макаренко та ін., максимально деталізували кожний пункт, проговорили кожний кейс, доклали зусиль щоб усі поради, рекомендації та коментарі стали у нагоді у майбутньому і працювали на розширення доступності заходів, які організовуються в нашому місті. Кінцевою метою заходу було  узагальнити та максимально поширити отримані знання серед інших організаторів подій. Як варіант – створити пам’ятку організатора заходу, куди включити основні поради щодо забезпечення доступності та координати громадських організацій, які можуть надати консультації щодо доступності при плануванні та організації заходів.
Кафедра спеціальної та інклюзивної освіти й надалі планує співпрацю з громадськістю з питань створення безбар’єрного середовища для маломобільних груп населення. Нагадаємо, що у цьому році кафедра брала участь у проекті «Спорт без обмежень», спрямованого на залучення людей з інвалідністю до регулярних занять фізичною культурою та спортом. У березні 2020 р. міською владою, а саме міським головою – Лисенко О.М. кафедра відзначена, в особі Олександра Паладича, заступника керівника студентського  науково-методичного центру «Крок назустріч», аспіранта кафедри СІО СумДПУ імені А.С. Макаренка, подякою за активну громадську позицію та волонтерську діяльність, вагомий внесок у розвиток фізичної культури та спорту.

P.S. Фото ГО «Inclusion Sumy».


Надрукувати   E-mail