Обговорення проєктів ОПП на розширеному засіданні кафедр української мови і літератури та практики англійської мови

Обговорюємо на розширеному засіданні кафедр української мови і літератури, практики англійської мови проєкти ОПП Середня освіта (Українська мова і література); Середня освіта (Українська мова і література. Англійська мова), оприлюднені на сайті СумДПУ імені А.С.Макаренка.

В обговоренні беруть участь д. пед. н., проф. Семеног О.М., к.філол.н., доц. Кириленко Н.І., к.філол.н., доц. Рудь О.М., к.філол.н., доц. Герман В.В., к.пед.н., доц. Громова Н.В., к.філол.н., доц. Коваленко А.М., к.філол.н., доц. Клочко Л.М., д.пед.н.,доц. Теренко О.О., к.філол.н., ст. викладач Бондаренко В.О.

Запрошені здобувачі вищої освіти, роботодавці, випускники, рецензенти з різних ЗВО України. Виступили Алла Рябуха, начальник управління Державної служби якості освіти у Сумській області, Наталя Бідюк, завідувачка кафедри іншомовної освіти та міжкультурної комунікації, доктор педагогічних наук, професор Хмельницького національного університету, Олена Кульбабська, професор кафедри сучасної української мови ЧНУ ім. Ю.Федьковича, доктор філологічних наук, професор, Світлана Климович, завідувачка кафедри української й слов'янської філології та журналістики Херсонського державного університету, Олена Попова, завідувачка кафедри слов’янської філології та журналістики Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського, кандидат педагогічних наук, доцент; Світлана Гончаренко, директор КУ Сумської ЗОШ №15 ім.Д.Турбіна; Лисянська Вікторія, Зленко Аліна, Ковтуненко Олена, Назаренко Юлія, Вербицька Вікторія, Кулик Богдана ‒ магістранти факультету іноземної та слов’янської філології. Обговорюємо пропозиції стойкхолдерів щодо вдосконалення ОПП бакалаврського та магістерського рівнів: доопрацювати характеристики ПРК та ПРУ, поміркувати стосовно кореляції таких позицій, як вільне компетентне спілкування державною та англійською мовами з широким колом фахівців, громадськістю у галузі професійної та/або наукової діяльності та підготовки вчителів англійської мови для базової школи; доопрацювати структурно-логічну схему ОПП, інші зауваження. Гаранти ОПП відповіли на зауваження стейкхолдерів.

Фахівці зазначили, що склад проєктної групи, науково-педагогічні працівники, залучені до реалізації освітньо-професійної програми, відповідають Ліцензійним умовам провадження освітньої діяльності. Відчутно, що колектив ґрунтовно працює над тим, щоб надати міждисциплінарну підготовку.