Обговорення проєкту ОПП Середня освіта (Математика. Інформатика) другого (магістерського) рівня вищої освіти

31 січня 2022 року на розширеному засіданні кафедри математики, фізики та методик їх навчання відбулося обговорення проєкту ОПП Середня освіта (Математика. Інформатика), другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 014 Середня освіта (Математика), що оприлюднений на сайті Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.

В обговоренні взяли участь доктор педагогічних наук, професор О. С. Чашечникова, доктор педагогічних наук, доцент М. Г. Друшляк, кандидати фізико-математичних наук, доценти О. В. Мартиненко, О. О. Одінцова, Ю. В. Хворостіна, начальник Центру забезпечення якості вищої освіти Сум ДПУ імені А. С. Макаренка , кандидат педагогічних наук М. М. Ячменик.

Виступили здобувачі вищої освіти, роботодавці, випускники, рецензенти: завідувач кафедри математики та інформатики і методики навчання Прикарпатського Національного університету імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ) кандидат педагогічних наук, доцент Н. В. Кульчицька , завідувач кафедри математики та економіки Чернігівського Національного університету «Чернигівський колегіум імені Т. Г. Шевченка» (м. Чернигів) кандидат педагогічних наук, доцент Л. Г. Філон, директор Сумської гімназії №1 Л. І. Симоненко, директор Сумської ССШ №17 О. В. Деменко, м. Суми та Серед запрошених головний спеціаліст відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Сумській області Т. С. Корж, випускники Сум ДПУ імені А. С. Макаренка вчителі Сумської ССШ №17 (керівник МО вчителів математики та інформатики Л. С. Бережецька, заступник директора з НВР (вчитель вищої категорії, куратор вчителів математики та інформатики), вчитель інформатики вищої категорії І. В. Бабенко, заступник директора з НВР, вчитель вищої категорії Т. В. Беденко, вчителі математики А. Г. Скиртач, І. А. Сай, А. В. Габрієлова); викладачі математики та інформатики Сумського будівельного коледжу І. С. Приходько, Н. О. Скубко, викладач математики і вищої математики Ю. А. Ткаченко); магістрант-випускниця 2021 року Ольга Кіблицька.

Було підкреслено, що визначені програмою компетентності (загальні та фахові) корелюють з описом відповідного кваліфікаційного рівня НРК; що компоненти освітньо-професійної програми та їх логічна послідовність дозволяють у повному обсязі забезпечити проектування та організацію фахової підготовки майбутніх учителів математики та інформатики закладів середньої освіти, що створює підґрунтя для формування зазначених програмних результатів; у програмі запропонована логічно-структурна схема, яка відображає послідовність вивчення навчальних дисциплін за семестрами, врахування міждисциплінарних зв’язків. Було зазначено, що склад групи розробників, науково-педагогічних працівників, залучених до реалізації ОПП,  відповідає Ліцензійним умовам провадження освітньої діяльності.

В ході засідання обговорювалися пропозиції стойкхолдерів щодо вдосконалення ОПП «Середня освіта (Математика. Інформатика) підготовки фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 014 Середня освіта (Математика) галузі знань 01 Освіта/Педагогіка.