Онлайн-зустріч Психологічної служби з 1 курсом фізико-математичного факультету

18 жовтня фахівці Психологічної служби провели заняття для першокурсників фізико-математичного факультету на тему «Адаптація до умов навчання у ВНЗ».

Ми характеризуємо особливості адаптації студентської молоді в процесі її соціалізації. Саме цей період пов’язаний передусім з навчанням у вузі, з опануванням багатьох нових дисциплін, необхідних для професійного становлення особистості. Тому найважливішим чинником, який впливає на процес соціалізації у цьому віці, є навчальна діяльність. Процес навчання охоплює не тільки дидактичний, пов’язаний із засвоєнням знань, компонент, а й соціально-психологічний, що відтворює характер взаємин у студентській групі, соціально-психологічну групову атмосферу, рівень розуміння в системі «педагог – студент» та ін. Дія цих чинників зумовлює конкретні особливості соціалізації студентства. У цьому контексті особливо значущою є проблема адаптації студентів до умов навчання у вузі, зумовлена недостатньою орієнтацією вчорашнього школяра в соціальнопсихологічному просторі нового для нього соціального інституту, тому Психологічній службі дуже важливо, щоб студенти Сум ДПУ імені А. С. Макаренка були обізнані та проінформовані в цьому питанні.

Також був зроблений особливий акцент на розповіді, на що спрямоване  індивідуальне консультування, яке проводять практичні психологи нашого університету (Руденко Вікторія Германівна та Ратєєва Вікторія Олександрівна), а саме:

• пошук виходу зі складної ситуації (професійної, особистої);
  • вирішення конфліктних ситуацій;
  • подолання стресу та підвищення життєстійкості;
  • зміну ставлення до проблеми, прийняття рішення тощо.

Студенти були дуже активні та прохали, щоб такі зустрічі проводились частіше.

Фахівці Психологічної служби висловлюють подяку за допомогу  в організації студентів заступнику декана з виховної роботи,  кандидату педагогічних наук, доценту - Дегтярьовій Нелі Валентинівні.

Нагадуємо!!! Надаємо індивідуальні консультації - як особисто, так і онлайн.

Якщо у вас є запит на проведення тренінгів, просвітницьких або профілактичних заходів та консультативної підтримки ви завжди можете звернутися до Психологічної служби.

Запис за телефонами:

• 685-981
  • Практичний психолог – Вікторія Германівна - 095 345 83 35.
  • Практичний психолог – Вікторія Олександрівна – 050 735 03 73.
  • Соціальний педагог – Маргарита Юріївна – 095 321 68 75.