Підсумки краєзнавчо-туристичної практики студентів спеціальності 014 Середня освіта (Географія)

Протягом 7-11 червня 2021 року тривала краєзнавчо-туристична практика у студентів спеціальності 014 Середня освіта (Географія), які навчаються на ОПП Середня освіта (Географія. Біологія та здоров'я людини).

Метою практики було закріпити на практиці та поглибити знання, отримані студентами під час теоретичного навчання, оволодіти сучасними методами польових досліджень та набути навичок науково-дослідного дослідження в польових умовах. Ця практика є необхідною при підготовці майбутніх висококваліфікованих вчителів географії, оскільки спрямована на формування краєзнавчої компетентності студентів, здатності застосовувати теоретичні знання у практичній роботі, формування наукового світогляду, розвиток таких «soft-skills», як креативне мислення, робота в команді, ініціативність; розширення теоретичного кругозору і наукової ерудиції майбутніх вчителів географії. Під час практики здобувачі вищої освіти вивчали краєзнавчо-туристичні ресурси Сумської області в регіональному аспекті, провели наукові дослідження природних та історико-культурних об’єктів регіону з використанням різноманітних методик, опрацювали рекомендовані літературні джерела, набули навичок опису та характеристики туристичних ресурсів визначеної місцевості. За результатами практики майбутні учителі географії навчилися самостійно обстежувати краєзнавчо-туристичні об’єкти, опрацьовувати матеріали краєзнавчого змісту, оформляти звіти та документацію під час польових досліджень.