Новини

Підведення підсумків акції 16 днів проти насильства

В Україні завершилася Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою і проводиться з 25 листопада по 10 грудня.

Метою акції є привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Основними завданнями акції є:

  • привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
  • активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
  • проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;
  • формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Фахівці психологічної служби в рамках акції провели ряд заходів, як в онлайн так і офлайн формі, а саме:

21 листопада спеціалісти психологічної служби провели онлайн захід напередодні відкриття акції через:

  • онлайн просвітницький захід: «Як зрозуміти, що тобі загрожує небезпека?» Де розглядалися такі питання: Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти собі та своїм близьким?
  • інформаційна публікація на тему: «Як зберегти стосунки та особисті кордони в кризові часи?»

25 листопада в продовження акції було:

  • в соціальній мережі фейсбук та на сайті університету опублікована інформаційна публікація: «Що таке насилля. Його форми. Захист.» Відео за тематикою;
  • завантажено відео-ролик «Я отримала сьогодні квіти» в соціальній мережі фейсбук до Міжнародного дня боротьби з насиллям щодо жінок;
  • розповсюджено інформаційні листівки за співпрацею ГО «Ліга сучасних жінок» та білих стрічок, як символ протидії насилля: центральний корпус університету та серед студентів, які проживають в гуртожитку.

26 листопада:

  • висвітлена проблема насильства щодо жінок, яка актуальна для всіх країн і суспільств без винятку. Домашнє насильство позначається на жінках і чоловіках, хлопцях і дівчатах, однак світова статистика, а також статистичні дані з різних країн, включно з Україною, свідчать про те, що домашнє насильство нерозмірно зачіпає жінок. Більш детально ви маєте можливість ознайомитися в інформаційній публікації на сайті університету та соціальних мережах: «Не бійся говорити: офіційна статистика домашнього насилля».
  • Флешмоб : «Твори добро разом з педагогічним» через залучення співробітників та студентів, #доброзСПУ на своєму прикладі спеціалісти психологічної служби показали, що робити добрі вчинки зовсім не складно та підтримали людей похилого віку пригостивши їх смаколиками.

27 листопада в рамках акції:

  • проведений онлайн просвітницький захід на тему: «Булінг: що повинен знати молодий педагог?», під час заняття учасники мали можливість поглибити свої знання із заданої теми, як молоді спеціалісти, на що варто звертати увагу, як відрізнити булінг від конфлікту, як говорити так, щоб вас почули та як стабілізувати свій емоційний стан;
  • опублікована інформаційна публікація: «Булінг: що повинен знати молодий педагог?»;
  • створена підбірка тематичних відео для соціальної інтернет мережі фейсбук

28 листопада:

  • традиційно відбулася щомісячна рубрика онлайн: «Запитай у психологічної служби», на цій зустрічі в учасників була можливість поставити будь-яке хвилююче питання та отримати відповідь від спеціалістів;
  • проведений онлайн просвітницький захід до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який припадає кожного року 1 грудня на тему: «Стигма, дискримінація, та насилля, що пов’язані з ВІЛ/СНІД».

29 листопада для студентів була створена інформаційна публікація: «1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом».

2 грудня до Міжнародного дня боротьби з рабством через інформаційну публікацію: «Що нам відомо про рабство?», студенти університету мали можливість ознайомитись із сучасними формами рабства, підвищити свій рівень обізнаності з проблемою торгівлі людьми та її наслідками. Було надано інформацію про механізмами та методи боротьби з цією проблемою.

3 грудня до Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями висвітлена інформаційна публікація: «Сучасні виклики життя, людей з інвалідністю».

4 грудня онлайн просвітницький захід: «Насилля над чоловіками: прояви та протидія». За участі Психологині, що працює в проєкті підтримки чоловіків «Тіні мужності» ГО «Ліга сучасних жінок», яка займається впровадженням психоемоційної підтримки для чоловіків через консультаційну та групову роботу.

5 грудня онлайн просвітницький захід: «Волонтерство - від мотивації до реалізації» за участі представниці волонтерського руху, яка поділилася своїми секретами волонтерської діяльності та досвідом.

6 грудня відзначається день Вшанування пам'яті студенток, розстріляних у Монреалі, цей день нагадує нам про важливість боротьби проти насильства над жінками та необхідність створювати безпечне і рівне суспільство для всіх! Детально можна ознайомитися з інформаційною публікацією на сайті та соціальних мережах університету присвяченому цьому дню.

9 грудня в соціальній мережі фейсбук та на сайті університету завантажено інформаційну публікацію: «Профілактика насильницької поведінки над тваринами». В рамках акції 16 днів проти насильства, варто звернути увагу до теми протидії жорстокого поводження з тваринами: що треба знати? Яке покарання передбачено за жорстоке поводження з тваринами? Як боротися з проявами жорстокості? Хто на місцевому рівні несе відповідальність за стан захисту тварин?

10 грудня завершення акції 16 днів проти насильства через проведення онлайн просвітницький захід: «Права людини.» де студенти мали можливість дізнатися про основоположні права та свободи та їхні ключові ознаки та підвищити свій рівень правової культури.

Протягом акції «16 днів проти насильства», спеціалісти психологічної служби надавали інформацію про різні види насильства та рекомендації як убезпечити себе, своїх близьких. Було надано алгоритм дій у випадку, якщо хтось зіткнувся з проявом насильства, або ж в такому непростому питанні, як булінг, важлива профілактика та попередження. Також, спеціалісти психологічної служби зазначали актуальні сервіси, громадські організації, контакти та гарячі лінії для допомоги.

Адреса

Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка
Адреса: 40002, Сумська обл., м. Суми, вул. Роменська 87
Телефони: (0542) 68-59-02
Web-сайт: www.sspu.edu.ua
E-mail: rector@sspu.edu.ua

Приймальна комісія

Адреса: 40002, м. Суми, вул. Роменська, 87
E-Mail: prcom@sspu.edu.ua
Тел.: +38 (0542) 22-12-44
        +38 (0542) 68-59-15

Моб.: +38 (093) 256-67-28,
          +38 (099) 601-07-23
viber b306d  
feysbuk pk c9b38   instagram pk e72ca   tik tok pk 9443a


З питань оплати за навчання звертатися каб. 157 (1 поверх факультету іноземної та слов’янської філології) тел.: +380953508578

Аспірантура та докторантура

E-Mail: aspirantura@sspu.edu.ua
Тел.: +38 (0542) 68-59-39

Електронний розклад

Електронний розклад СумДПУ Android додаток

Електронний розклад СумДПУ iOS додаток

Меню

Мій розклад