Початок роботи 10-ї ювілейної Літньої біологічної школи «Вакалівщина» на базі СумДПУ імені А.С. Макаренка

24 червня на базі Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка розпочала роботу 10-та ювілейна Літня біологічна школа «Вакалівщина», учасниками якої стали учні закладів освіти міста Суми та Сумської області.

У перший день заходу учасники познайомилися із викладачами та базою проведення біошколи, були поділені на робочі бригади за віковими категоріями та особистими побажаннями.

За планом першого дня біошколи всі бригади взяли участь у ботанічних польових екскурсіях, організованих к.б.н., доцентом кафедри біології та МНБ Ю. І. Литвиненко, в ході яких дослідили фіторізноманіття природних угруповань в околицях СумДПУ ім. А. С. Макаренка, ознайомилися із методикою визначення рослин у польових умовах та спробували за допомогою визначника ідентифікувати власноруч зібрані ботанічні зразки.

Під керівництвом к.б.н., доцента А. П. Вакала, слухачі ознайомилися з поширенням різних типів ґрунтів на території Сумської області та України, а під час екскурсії вони дослідили особливості будови ґрунтового профілю чорнозему типового потужного малогумусного, навчилися проводити опис певного ґрунтового горизонту, визначати його морфологічні та фізичні показники. Також були обговорені питання антропогенного випливу на процеси ерозії ґрунтів та особливості ерозійних процесів на території м. Суми.

Окремою частиною програми стала проблемна лекція з біогеографії, присвячена острову Мадагаскар та Австралії, проведена к.б.н., доцентом О. В. Говоруном. Учасники дізналися про унікальність біогеографічних царств, екосистеми та видову різноманітність наведених регіонів.

Таким чином, перший день роботи біологічної школи «Вакалівщина-2024» став насиченим, плідним і успішним. Її учасники із нетерпінням чекають на наступні зустрічі і заняття, які передбачені планом роботи біошколи.

Аспірантура та докторантура

E-Mail: aspirantura@sspu.sumy.ua