Практико-орієнтовний тренінг – "Первинна психологічна допомога" від Психологічної служби

9 грудня фахівці Психологічної служби провели Практико-орієнтовний тренінг: "Первинна психологічна допомога "(ППД) для збірної групи студентів Сум ДПУ імені А. С. Макаренка.

Що таке первинна психологічна допомога?

Перша психологічна допомога (ППД) – це сукупність заходів загальнолюдської підтримки та практичної допомоги ближнім, які відчувають страждання і потребу.

ППД може надавати не лише професійний психолог, а й інший спеціаліст, людина, яка знайома з правилами та методами надання ППД.

ППД – це не професійне психологічне консультування, оскільки не передбачає детального обговорення, аналізу чи встановлення хронології та суті подій, які викликали стан дистресу.

ППД включає:

• ненав'язливе надання практичної допомоги та підтримки;
  • оцінку потреб і проблем;
  • надання допомоги у задоволенні нагальних потреб (наприклад, таких як їжа, вода, інформація);
  • вміння вислуховувати людей, але не примушуючи їх говорити;
  • вміння втішити і допомогти людині заспокоїтися;
  • надання допомоги в отриманні інформації,
  • встановленні зв'язку з відповідними службами і структурами соціальної підтримки;
  • захист від подальшої шкоди.

Завдання ППД:

• формувати відчуття безпеки, зв'язку з іншими людьми, спокою і надії;
  • сприяти доступу до соціальної, фізичної та емоційної підтримки;
  • зміцнювати віру в можливість допомогти собі та оточуючим.

Хто потребує ППД?

ППД призначена для людей, які знаходяться в стані дистресу в результаті щойно пережитого або поточної важкої кризової події. Таку допомогу надають як дорослим, так і дітям.

Коли надавати ППД?

Хоча люди можуть потребувати допомоги та підтримки протягом тривалого часу після кризової події, ППД призначена для підтримки тих, хто щойно від неї постраждав.

Можна надати ППД, коли вперше встановлюєш контакт з людьми, які перебувають у стані дистресу. Зазвичай це відбувається під час або відразу після події, але іноді – через кілька днів або тижнів, в залежності від того, як довго тривала подія і на скільки травмуючою вона була.

Студенти які відвідали даний семінар отримають сертифікати про проходження тренінгу від MedAir.

Дякуємо MedAir за можливість провести тренінг в умовах, які на сьогодні є іноді складними.

Під час зустрічі студенти були дуже активні, задавали багато питань, які їх цікавили і просили, щоб такі заняття проводились частіше.

Нагадуємо!!! Надаємо індивідуальні консультації – як особисто, так і онлайн.

Якщо у вас є запит на проведення тренінгів, просвітницьких або профілактичних заходів та консультативної підтримки ви завжди можете звернутися до Психологічної служби.
Запис за телефонами:

• 685-981
  • Практичний психолог – Вікторія Германівна – 095 345 83 35.
  • Практичний психолог – Вікторія Олександрівна – 050 735 03 73.
  • Соціальний педагог – Маргарита Юріївна – 095 321 68 75.