Природничо-географічний факультет глибоко сумує

Природничо-географічний факультет СумДПУ імені А.С. Макаренка висловлює щирі співчуття рідним, близьким і друзям із приводу смерті відомого науковця, педагога й мудрого наставника для багатьох поколінь макаренківців, доцента, кандидата хімічних наук Бугаєнка Валерія Васильовича.

Його серце перестало битися 1 березня 2023 року.

За роки своєї праці Валерій Васильович написав понад 80 публікацій з неорганічної та фізичної хімії. Серед них монографії, навчальні посібники та патенти на винаходи. Під керівництвом Бугаєнка В.В. співробітниками кафедри було виконано 31 дослідний проект, зокрема й на замовлення департаменту науково-технологічного розвитку МОН України.

Народився Валерій Васильович 1 серпня 1947 року у с. В. Будки Недригайлівського району Сумської області у сім’ї службовців. Закінчив Cумську середню школу № 9 у 1965 році. З 1965 по 1970 роки навчався на природничому факультеті Сумського державного педагогічного інституту імені А.С. Макаренка, який закінчив з відзнакою.

У 1972–1975 роках виконував дисертаційне дослідження з неорганічної хімії у відділі Електрохімії розплавлених солей Інституту загальної і неорганічної хімії імені В.І. Вернадського АН України. З 1975 року працював у Сумському державному педагогічному університеті імені А.С. Макаренка на посадах викладача фізичної і колоїдної хімії, старшого викладача, доцента, проректора з питань наукової роботи, першого проректора, професора, завідувача кафедри хімії та методики навчання хімії.

Ми завжди будемо пам’ятати Валерія Васильовича як чуйну та доброзичливу людину з гарним почуттям гумору. Невичерпна життєва енергія, любов до ближніх, відданість обраній справі, притаманні Валерію Васильовичу, назавжди залишаться в наших серцях, а його життєвий шлях і вагомий доробок буде прикладом для прийдешніх поколінь студентів, науковців і педагогів.

Вічна пам’ять!