Новини

Профілактика насильницької поведінки над тваринами

У світі, де люди мають доступ до безліч видів розваг, часто забувається про права тварин та про те, як наші дії впливають на їхній добробут.

Жорстоке поводження з тваринами стало серйозною проблемою, з якою стикається наше суспільство.

У світі, де життя тварин є відповідальністю людини, багато звіринок стають жертвами насильства та злочинних дій. Насильство над ними може бути різним: від забуття про тварин, які страждають від голоду та нестачі води, до нападів на диких звірів, спійманих та знищених зброєю.

Одна з основних проблем насильства над тваринами — це злочинні дії, які скоюють люди, що відчувають задоволення від жорстокого поводження зі звірами. Вони можуть жорстоко вбивати тварин, катувати їх, залишати без їжі та води, забувати про них у приміщеннях та вчиняти інші злочинні дії.

В рамках акції 16 днів проти насильства, просимо звернути увагу до теми протидії жорстокого поводження з тваринами: що треба знати? Яке покарання передбачено за жорстоке поводження з тваринами? Як боротися з проявами жорстокості? Хто на місцевому рівні несе відповідальність за стан захисту тварин? Які органи уповноважені здійснювати контроль над дотриманням вимог у сфері захисту тварин від жорстокого поводження? Чи планується посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами?

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект №2351 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)». Метою прийняття вказаного закону є впровадження європейських гуманних цінностей та стандартів у ставленні до тварин. Завданням закону є захист тварин від жорстокого поводження.  Даним документом забороняється:

  • винищувати з метою регулювання чисельності бездомних тварин;
  • бити, вбивати, отруювати або калічити бездомних і домашніх тварин;
  • жебракувати із бездомними, свійськими та дикими тваринами;
  • залишати домашню тварину в закритому салоні автомобіля за відсутності в ньому людини, при температурі навколишнього середовища, вищій, ніж +20ºС та нижчій, ніж -5ºС;
  • дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії,
  • завдавати їм болю або страждання,
  • дресирувати тварин способом, який завдає шкоди здоров’ю та їх загальному стану;
  • топити, душити тварин, труїти і використовувати електричний струм;
  • утримувати в закладах громадського харчування, нічних клубах, готелях, оздоровчих закладах та інших непридатних для показу диких тварин у громадських місцях, а також у квартирах, приватних будинках, присадибних, садових ділянках ведмедів, левів, тигрів, кабанів, крокодилів, вовків, великих та отруйних змій, хижих птахів, інших тварин, які становлять загрозу для людей, або видів тварин, занесених до Червоної книги, і до Списку II Бернської конвенції (Конвенції про охорону дикої флори та фауни);
  • використання тварин для реклами в розважальних закладах та закладах громадського харчування;
  • надання фотопослуг з дикими тваринами, крім зоопарків, цирків і дельфінаріїв;
  • пропаганда жорстокого поводження з тваринами.

Відповідальність за стан захисту тварин від жорстокого поводження на своїй території несуть місцеві ради, які організують та здійснюють заходи щодо захисту тварин від жорстокого поводження.

Здійснювати контроль над дотриманням вимог у сфері захисту тварин від жорстокого поводження і вживати відповідних заходів у разі порушення законодавства має Національна поліція.

Законопроект також встановлює умови використання тварин у сільському господарстві. 

МВС України пропонує  такий алгоритм дій, якщо ви стали свідком жорстокого поводження з тваринами.

Насамперед потрібно зафіксувати жорстоке поводження з тваринами – зняти фото чи відео.

Далі – по максимуму знайти свідків, взяти їх контактні дані, дізнатися контактні дані власника тварини.

Наступний крок – звернутися із заявою в поліцію щодо жорстокого поводження з твариною. В заяві вказати, хто є власником тварини. До заяви потрібно долучити фото, відео зйомку, контактні дані свідків.

Не  будьте байдужими!

Адреса

Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка
Адреса: 40002, Сумська обл., м. Суми, вул. Роменська 87
Телефони: (0542) 68-59-02
Web-сайт: www.sspu.edu.ua
E-mail: rector@sspu.edu.ua

Приймальна комісія

Адреса: 40002, м. Суми, вул. Роменська, 87
E-Mail: prcom@sspu.edu.ua
Тел.: +38 (0542) 22-12-44
        +38 (0542) 68-59-15

Моб.: +38 (093) 256-67-28,
          +38 (099) 601-07-23
viber b306d  
feysbuk pk c9b38   instagram pk e72ca   tik tok pk 9443a


З питань оплати за навчання звертатися каб. 157 (1 поверх факультету іноземної та слов’янської філології) тел.: +380953508578

Аспірантура та докторантура

E-Mail: aspirantura@sspu.edu.ua
Тел.: +38 (0542) 68-59-39

Електронний розклад

Електронний розклад СумДПУ Android додаток

Електронний розклад СумДПУ iOS додаток

Меню

Мій розклад