Враховуючи широкомасштабну війну російських окупаційних військ на всій території України, є велика загроза отримання населенням вражень мінами і вибухонебезпечними предметами.
Одним із важливих пріоритетів у діяльності Навчально-наукового інституту педагогіки і психології є забезпечення безпеки здобувачів вищої освіти. Володіння необхідними знаннями, потрібними для подальшої безпечної життєдіяльності, є важливим завданням для кожного учасника освітнього процесу.
З огляду на зазначене, наприкінці вересня в ННІПП були проведені інструктажі щодо порядку дій та правил поводження у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.
Так, 26 вересня 2022 року за ініціативи викладачів кафедри психології для кваліфікованого роз’яснення на зустріч зі студентами було запрошено фахівців – ст. лейтенанта Марину ГОРЬКОВСЬКУ (інспектор сектору зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Сумській області) та підполковника Євгенія МОГИЛЕНЦЯ (провідний фахівець сектору зв’язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Сумській області). Запрошені спеціалісти надали студентству інформацію про дотримання населенням правил техніки безпеки під час війни і правила поводження на блокпостах, необхідність світломаскування і небезпеку відвідування лісів та водойм, особливості спілкування у соціальних мережах в умовах воєнного стану тощо. Також фахівцями була продемонстрована презентація про вибухонебезпечні предмети, перегляд якої дозволив присутнім з’ясувати: як виглядають міни, розтяжки та інші боєприпаси; під які предмети можуть бути замасковані вибухові пристрої та ін. Наприкінці зустрічі студентів і викладачів кафедри психології було ознайомлено з переліком захисних споруд та укриттів в місті Суми.
Цього дня відбувся інструктаж і для здобувачів вищої освіти кафедри дошкільної і початкової освіти, для проведення якого був запрошений старший офіцер відділу підготовки Східного територіального управління Національної Гвардії України, підполковник Голя М.А. На зустрічі з фахівцем студентству були роз’яснені такі питання: як діяти у разі виявлення вибухонебезпечного предмету; як діяти під час повітряної тривоги та/або артилерійського обстрілу; що слід знати у разі потрапляння у зону бойових дій.
Будьте пильними! Бережіть себе!