У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію.
В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.
Традиційно в Україні цей день відзначається в третій четвер травня. Цього року – День вишиванки припадає на 20 травня і цьому прекрасному святу – вже 15 років. Психологічна служба Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка долучається до святкування цього свята і пропонує Вам переглянути документальний фільм «Спадок нації» за цим посиланням https://www.youtube.com/watch?v=UD5YFvzenes&ab_channel=%D0%94%D0%B5%D0%BD%D1%8C%D0%92%D0%B8%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B8
Ідея фільму полягає в тому, що вишита сорочка є не тільки матеріальною, а й духовною спадщиною українського народу. У фільмі органічно переплетені дві площини. Перша, етнографічна, показує неймовірне різноманіття унікальних орнаментів, технік вишивки, крою, що залежать від регіону побутування сорочок. Друга – це історії людей, життя яких змінила вишиванка: врятувала, поєднала, стала символом нескореності чи останньою надією…
Вишита сорочка є не тільки частиною гардеробу кожного українця, але й символом та оберегом, який передається з покоління в покоління як безцінний скарб. Вишиванка – це символ, який єднає українців і презентує Україну у світі, це генетичний код та дрес-код нації.
У сучасному світі вміння вишивати перетворилось на приємне хобі. Психологи стверджують, що візерунки гладдю чи хрестиком ідеально заспокоює та напрацьовує такі риси, як наполегливість та акуратність. Тож до дня вишиванки фахівці Психологічної служби пропонують Вам пройти онлайн-тест, метою якого є популяризація українських традицій і патріотичного виховання.
https://forms.gle/DUc9gGqecHw7Swn38
Психологічна служба вітає Вас зі «Всесвітнім днем вишиванки» і пропонує присвятити цей день у дослідженню власного роду. «Формування дерева роду – не тільки захоплива справа, це – вкрай важлива складова повернення історичної пам’яті цілого народу. Розпитайте у старших родичів про своїх пра-пра, звідки вони родом, ким були і які насправді мали прізвища. Ми переконані, що Ви відкриєте для себе багато несподіваних та цікавих фактів.
Цього дня прийнято одягати вишиванку, і ми, як і багато інших, не виняток. Однак вишиванку можна одягати і кожного дня, одягайте вишиванку за будь-яких умовах: вдома, на роботу, під час навчання, на свято чи просто на прогулянку.
Як Вам, напевно, вже давно відомо, вишиванка – трендавий елемент одягу. Уже давно не постає питання, чи буде Ваш лук модним, якщо Ви включите в нього українську сорочку або сорочку з етнічною вишивкою. Адже це роблять навіть голлівудські зірки – чим Ви гірші.
Зараз елементи української вишиванки використовують у своїх колекціях визнані у світі модельєри та модні доми – Жан-Поль Готьє, Джон Ґальяно, Gucci, Valentino, Dolce & Gabbana.
Що символізують основні кольори вишиванок?
- Червоний колір – символізує любов до людини, життя, енергію сонця, радість.
- Білий колір – символ невинності й оберіг від нещастя та лихого ока.
- Чорний колір – це багатство і достаток.
- Золотий або жовтий – справжній символ меду і пшениці, добробуту, достатку, багатства і радості.
- Зелений – жіночий колір, колір усього живого.
- Синій колір – символ неба і води, звільнення від недуг і душевного спокою.
Тож одягайте вишиванку на будь-який смак і колір де б ви не були! Заповнюйте інфопростір світлинами своїх родин у вишиванках!
Вражаймо світ красою і розмаїттям українських вишиванок!
Нагадуємо!!! Надаємо індивідуальні консультації - як особисто, так і онлайн.
Якщо у вас є запит на проведення тренінгів, просвітницьких або профілактичних заходів та консультативної підтримки ви завжди можете звернутися до Психологічної служби.
Запис за телефонами: 685-981
Психологічна Служба – e-mail:
Практичний психолог – Вікторія Германівна - 095 345 83 85.
e-mail:
Соціальний педагог – Дарина Олександрівна - 099 221 31 89.
e-mail:
Практичний психолог – Вікторія Олександрівна – 050 735 03 73.
e-mail:
Соціальний педагог – Маргарита Юріївна – 095 321 68 75.
e-mail: margaret_