Новини

Реалізацію Міжнародного гранту «Enhancing eco-skills through cross-border cooperation between V4 and Ukraine» розпочато!

20 листопада 2024 року відбувся перший захід за програмою реалізації Міжнародного грантового проєкту «Enhancing eco-skills through cross-border cooperation between V4 and Ukraine № 22420189» – міжнародний онлайн-вебінар «Collaborative strategies for regional eco-challenges».

Проєкт втілюється за фінансової підтримки International Visegrad Fund’s Visegrad+ (https://www.visegradfund.org).

Організатором онлайн-вебінару став Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка (Україна) у партнерстві з Поморським університетом у Слупську (Польща), Університетом св. Кирила і Мефодія у Трнаві (Словаччина) та громадською організацією «ЕкоІніціатива».

Захід об’єднав 186 учасників з трьох європейських країн у спільноту, зацікавлену у розв’язанні глобальних і регіональних екологічних викликів своїх країн шляхом ініціатив сталого розвитку та транскордонної співпраці.

Від України у роботі онлайн-вебінару взяли участь науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти з Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Запорізького національного університету, Житомирського державного університету імені Івана Франка, Рівненського державного гуманітарного університету, Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Дніпровського технологічного університету, Херсонського державного університету, Ізмаїльського державного гуманітарного університету, Криворіжського державного педагогічного університету; наукові співробітники Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАНУ; співробітники природоохоронних організацій – Природного заповідника «Михайлівська цілина», Регіонального ландшафтного парку «Сеймський», та Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації; шкільні учителі біології з м. Глухів і м. Лебедин та с. Мала Ворожба Сумської області; керівники і фахівці центрів позашкільної освіти та еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Сумської області; члени громадської організації «ЕкоІніціатива» та інші.

Від Польщі та Словаччини учасниками онлайн-вебінару стали науковці, викладачі та студенти Поморського університету у Слупську (Польща) та Університету св. Кирила і Мефодія у Трнаві (Словаччина).

Модерацію заходу здійснювала Юлія ХАРЧЕНКО – кандидат хімічних наук, доцент кафедри біології людини, хімії та методики навчання хімії Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка. 

З вітальними промовами до учасників онлайн-вебінару звернулися: декан природничо-географічного факультету Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, кандидат педагогічних наук, доцент Людмила МІРОНЕЦЬ (член робочої групи з реалізації проєкту від України); проректор з наукової роботи професор Mgr. Ildikó MATUŠÍKOVÁ, PhD. Університету св. Кирила і Мефодія в Трнаві; заступник декана з науки та міжнародних зв'язків факультету природничих наук та факультету біології та біотехнології Університету св. Кирила і Мефодія в Трнаві, Mgr. Dominika VEŠELÉNYIOVÁ, PhD. (координатор проекту від Словаччини); завідувачка кафедри фізіології тварин Інституту біології Поморського університету у Слупську, dr hab. Natalia KURHALUK, prof. UP, (Польща); директор Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації Ірина КАШПУР та директор природного заповідника «Михайлівська цілина» Григорій ДУДЧЕНКО.

В усіх промовах була висловлена важливість об’єднання зусиль фахівців і громадськості із країн Євросоюзу та України у спільному пошуку інноваційних рішень у розв’язанні екологічних проблем. Ірина КАШПУР та Григорій ДУДЧЕНКО наголосили на наслідках російської агресії, від якої вже третій рік потерпає Україна та Сумщина. За словами Ірини КАШПУР наразі сума завданої шкоди довкіллю Сумської області за 502 задокументованими випадками становить більше 4 млрд. гривень. За словами Григорія ДУДЧЕНКО знищення степу внаслідок військової агресії може призвести до непоправних наслідків для усіх сусідніх держав, в т.ч. Польщі та Словаччини.

Далі експерти з довкілля з Польщі, Словаччини та України презентували свої останні дослідження щодо наслідків забруднення навколишнього середовища та змін клімату для тваринного світу, екологічного стану річок, процесів трансформації екосистем алохтонними видами, інноваційних екологічних розробок з використання мікроорганізмів для очищення та відновлення довкілля, біоконверсії відходів задля зеленої трансформації європейських країн та досягнення кліматичної нейтральності в довгостроковій перспективі.

З програмою онлайн-вебінару можна ознайомитися тут: https://docs.google.com

Упродовж трьох годин учасники онлайн-вебінару активно обговорювали питання з експертами та ділилися власним досвідом і своїми знаннями щодо успішних дослідницьких екологічних ініціатив і методологій. В кінці усі бажаючі висловили слова вдячності організаторам заходу та побажання брати участь у наступних заходах проєкту. Зокрема, партнери із Словаччини зазначили: «Щиро дякуємо за те, що долучили Словаччину та факультет природничих наук до цього захоплюючого проєкту. Для нас справжня честь бути частиною такої значущої та успішної міжнародної співпраці. Успіх вебінару відображає силу нашої спільної зацікавленості у темі проєкту та професійному партнерстві з його реалізації, і ми сподіваємося на подальшу плідну співпрацю».

 Це додає впевненості у досягненні мети Міжнародного онлайн-вебінару «Collaborative strategies for regional eco-challenges» – актуалізувати основні екологічні виклики, з якими стикаються Польща, Словаччина та Україна, та створити платформу для Міжнародного онлайн-форуму, де університети-партнери обміняються досвідом і стратегіями їх вирішення.

Усі учасники онлайн-вебінару отримають іменні сертифікати.

Переглянути відеозапис онлайн-вебінару можна тут: https://drive.google.com

Зі змістом Міжнародного грантового проєкту «Enhancing eco-skills through cross-border cooperation between V4 and Ukraine № 22420189», що реалізується за фінансової підтримки International Visegrad Fund’s Visegrad+, можна ознайомитися тут: https://sspu.edu.ua

Адреса

Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка
Адреса: 40002, Сумська обл., м. Суми, вул. Роменська 87
Телефони: (0542) 68-59-02
Web-сайт: www.sspu.edu.ua
E-mail: rector@sspu.edu.ua

Приймальна комісія

Адреса: 40002, м. Суми, вул. Роменська, 87
E-Mail: prcom@sspu.edu.ua
Тел.: +38 (0542) 22-12-44
        +38 (0542) 68-59-15

Моб.: +38 (093) 256-67-28,
          +38 (099) 601-07-23
viber b306d  
feysbuk pk c9b38   instagram pk e72ca   tik tok pk 9443a


З питань оплати за навчання звертатися каб. 157 (1 поверх факультету іноземної та слов’янської філології) тел.: +380953508578

Аспірантура та докторантура

E-Mail: aspirantura@sspu.edu.ua
Тел.: +38 (0542) 68-59-39

Електронний розклад

Електронний розклад СумДПУ Android додаток

Електронний розклад СумДПУ iOS додаток

Меню

Мій розклад