Розширене засідання кафедр української мови і літератури практики англійської мови, стейкголдерів

29 жовтня 2020 року відбулось розширене засідання кафедр української мови і літератури практики англійської мови Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка , голови ради стейкхолдерів, здобувачів вищої освіти, роботодавців.

На засіданні розглянули звіт експертної групи про результати акредитаційної експертизи освітньої програми Середня освіта (Українська мова і література. Англійська мова) магістерського рівня, яка відбулась 7-9 жовтня 2020 року.

Відзначено, що освітня програма має міждисциплінарну спрямованість, чітко визначені цілі, базується на сучасних наукових знаннях, надзвичайно затребувана на регіональному ринку праці. Здобувачі мають реальну змогу побудови індивідуальної освітньої траєкторії. Позитивною практикою є постійний зв’язок студентського самоврядування зі здобувачами, наявність дисципліни «Академічна культура педагога-дослідника», централізованого підходу до перевірки робіт на плагіат.

У межах ОП залучаються викладачі провідних вітчизняних ЗВО, закордонні партнери, мовознавці, краєзнавці та інші фахівці.

Відзначено роботу ради стейкхолдерів, тісну співпрацю із роботодавцями та їх представниками (Л. Пімоненко, Н. Юхно, О. Дегтяр, А. Рябуха, Н. Соларьова, Л. Пчеляна, А. Баєва, О. Марченко, В. Закорко, Ю. Андріяш). За порадою стейкголдерів до ОП було введено ряд сучасних актуальних дисциплін, посилено практику, дослідну складову.

Зокрема, за пропозиціями А. Рябухи (начальника Управління Державної служби якості освіти у Сумській обл.) зміст методичних дисциплін максимально наближено до вимог НУШ; за пропозиціями В. Закорко (в.о. директора Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради. ) уведено ОК Сучасна українська література: основні тенденції розвитку, збільшено кількість кредитів ЄКТС на виробничу (педагогічну) практику.

Було обговорено заходи щодо врахування зауважень і рекомендації експертної групи, що будуть враховані найближчим часом: оновлені робочі програми навчальних дисциплін, зміни в НРК, що набули чинності 02.07.2020 року ; проєкт програми фахового вступного випробування з української мови та літератури, методики навчання української мови і літератури із урахуванням рекомендацій експертної групи, уже підготовлений кафедрою і після обговорення та затвердження буде оприлюднено на сайті університету, інші питання.

На засіданні були науково-педагогічні працівники присутні Пімоненко Людмила Олексіївна, заступник директора Сумського закладу загальної середньої освіти I-III ступенів №26 Сумської міської ради; Рябуха Алла Петрівна, начальник управління Державної служби якості освіти у Сумській області; Баєва Алла Василівна, вчителька української мови і літератури Комунальної установи Сумська гімназія №1 м. Суми Сумської області; Закорко Вікторія Вікторівна, директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, Шерстюк Любов Миколаївна, методист Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної  освіти, здобувачі В. Лисянська, Зякун А..

Висловлюємо глибоку вдячність експертній групі  за детальний аналіз освітньо-професійної програми Середня освіта (Українська мова і література. Англійська мова), студентам, учителям, директорам шікл, які підтримали нашу освітню програму.