Щодо інтернаціоналізації діяльності кафедри спеціальної та інклюзивної освіти

22 квітня 2021 року в межах другої зустрічі Міжнародної лабораторії інклюзивної освіти Modern Education & Research Institute (Бельгія) відбулася презентація досвіду України щодо її досягнень та викликів в інклюзивному освітньому просторі на тему «Вторована дорога до інклюзії в освіті. Україна – історія успіху».

Завідуючою лабораторії проблем інклюзивної освіти кафедри спеціальної та інклюзивної освіти СумДПУ імені А.С. Макаренка доктором педагогічних наук, професором Бондаренко Юлією Анатоліївною презентовано дві доповіді на тему «Генезис та розвиток інклюзивної освіти», «Шляхи сприяння закладами вищої освіти розвитку інклюзивної освіти в Україні/ на прикладі Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка».

Захід об’єднав понад 200 учасників з країн пострадянського простору, серед яких науковці, практики, студенти, батьки дітей з ООП та інші зацікавлені особи.

Модераторами виступили Катерина Царанок, директор академічної спілки «Modern Education & Research Institute» (Бельгія) та Дмитрий Лепешев, проректор з міжнародних зв’язків Кокшетауского університета імені Абая Мирзахметова (Казахстан), кандидат педагогічних наук, професор.

Спікерами заходу стали:

Юлія Бондаренко, доктор педагогічних наук, професор, завідуюча науково-дослідницькою лабораторією проблем інклюзивної освіти кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, учитель-дефектолог І категорії (Україна).

Наталія Тарнавська, кандидат психологічних наук, доцент кафедри дошкільного навчання та педагогічних інновацій; директор Науково-методичного центра ресурсів та документації Житомирського державного університету імені Івана Франка (Україна).

Оксана Гордийчуккандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та методики початкового навчання, факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, засновник громадської організації «Інклюзивний простір. Українська спільнота», експерт міжнародної програми розвитку інклюзивних повідомлень, член IACD - глобальна організація, акредитована ООН, м.Чернівці (Україна).