Соборність – категорія не географічна, а духовна

19 січня 2023 р. студенти, магістранти, викладачі Семеног О.М., Громова Н.В. кафедри української мови і літератури СумДПУ імені А.С.Макаренка узяли участь у круглому столі «Ідея Соборності в становленні Української Державності» (до Дня Соборності України).

Ініціатор: Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України. Модерувала захід Л.Б.Лук"янова, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор інституту.

Співорганізатори заходу:

Всеукраїнське товариство «Просвіта імені Тараса Шевченка» та його Первинні осередки, зокрема ІПООД та чернівецьке обласне об’єднання ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка; Конгрес української інтелігенції; Товариство зв’язків з українцями за межами України « Україна – Світ»; Ресурсний центр професійного розвитку вчителя української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.

До заходу долучилися заклади вищої освіти України, об’єднані у творче, наукове співтовариство «Педагогічна синергія.

Захід розпочався із вшанування пам’яті героїв, які віддали своє життя за нашу незалежність у боротьбі із російськими агресорами, та виконання духовного гімну України «Боже, великий, єдиний, нам Україну храни» народним артистом України , професором кафедри музики Чернівецького національного університету Іваном Дердою.

Виступили:

1. Ідея соборності в життєтворчості Петра Могили

Філіпчук Георгій Георгійович. доктор педагогічних наук, професор, дійсний член (академік) НАПН України, голова Конгресу української інтелігенції, перший заступник голови Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, публіцист.

2. Соборність – категорія не географічна, а духовна Павло Мовчан, голова Всеукраїнського товариства « Просвіта» імені Тараса Шевченка, лауреат Шевченківської премії, поет, письменник.

3. «Патрiотизм як чинник формування людини i соборностi нацiї» Володимир Гонський, публіцист, бард, волонтер, заслужений дiяч мистецтв України ведучий сцени €вромайдану.

4. Традиції соборності

Володимир Гонський, публіцист, бард, волонтер, заслужений дiяч мистецтв України, ведучий сцени €вромайдану, представник Товариства зв’язків з українцями за межами України «Україна – Світ»

5. Рух – новітня форма самоорганізації українців в боротьбі за Украінську Державу Іван Заєць, громадсько-політичний діяч, Міністр екології (2000-2001 р.), народний депутат України 5-х скликань .

Український політик, доброволець ЗСУ, лідер політичної партії «Патріот», заслужений юрист України, управлінець, екс-заступник генерального прокурор України Микола Голомша акцентував увагу на необхідності наукового обґрунтування проблем становлення української державності, правдивого й неупередженого висвітлення подій українського державотворення в історико-педагогічних розвідках науковців України.

Ми надзвичайно вдячні нашим нашим доповідачам, відомим вченим, громадським діячам, шанованим Українцям за відвертість, щирість, справжній патріотизм!

Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка,
Первинний осередок ВУТ « Просвіта» імені Тараса Шевченка
в ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України,
Кафедра ЮНЕСКО «Неперервна професійна освіта ХХІ століття»,