Представниця факультету іноземної та слов’янської філології (ОПП Середня освіта (Українська мова і література. Англійська мова) Світлана Маценко пройшла відбірковий етап до учаті у грантовому проєкті CAFU від Swedish Institute, який складається з Консорціуму партнерів: Folkuniversitetet, Stiftelsen Kursverksamheten vid Uppsala Universitetet (Швеція); Sustainability InnoCenter Ekonomisk förening (Швеція); Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, соціологічний факультет (Україна).
Мета проєкту CAFU: надати українській студентській молоді hard- і soft-skills компетенції, які доповнять їхнє навчання, а також створять можливість цілісного впливу на післявоєнне відновлення України відповідно до стандартів Європейського Союзу і Цілей Сталого Розвитку ООН.
Для участі у проєкті CAFU вимагається володіння англійською мовою на достатньому для спілкування та розуміння освітнього матеріалу рівні (не нижче B1/B2).
Термін реалізації проєкту: з квітня 2024 року по лютий 2025 року.
План заходів:
- Відбір учасниць та учасників шляхом мотиваційного опитування, забезпечення різноманітних ролей і географічного представництва. 70% - запрошені з Харківської області та 30% - із інших регіонів України.
- Реалізація 4 паралельних онлайн-курсів по 8 семінарів кожний у період із квітня по червень 2024 року.
- Відбір 30 випускниць(-ків) курсів, котрі здійснять однотижневий навчальний візит до Упсали (Швеція) у жовтні 2024 р.
- Створення довгострокової мережі випускниць(-ків) проєкту CAFU для взаємної менторської підтримки та синергічної співпраці.
- Два місяці менторської підтримки для підготовки індивідуальних або групових ідей для реалізації дій, які вплинуть на громаду.
- Ідеатон для пітчингу подальших дій учасниць(-ків), під час якого буде надано 15 малих грантів у розмірі 10,000 шведських крон на ідею.
- Три місяці менторської підтримки для реалізації ідей, тестування або пілотування моделей і підходів з освіти CAFU в громадах учасниць(-ків).
- Гранд-фінальний онлайн-захід, на якому будуть висвітлені подальші дії випускниць(-ків) CAFU, обговорено внесок у реалізацію Національного плану відновлення України (2022) та поширено результати проєкту серед зацікавлених сторін та осіб, які приймають рішення.
Проєкт фінансується Swedish Institute.