Студентські наукові читання зі всесвітньої історії

17 листопада 2022 р. студенти магістранти спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ННІ історії, права та міжнародних відносин Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «ТРЕТІ ПОЛТАВСЬКІ СТУДЕНТСЬКІ НАУКОВІ ЧИТАННЯ ЗІ ВСЕСВІТНЬОЇ ІСТОРІЇ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА БОРИСА ГОДА», яка відбулася на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

Кафедра всесвітньої історії, міжнародних відносин та методики навчання історичних дисциплін стала співорганізатором даного заходу.

Понад 100 учасників представили свої дослідження, які охопили широкий діапазон тем з історії Стародавнього світу, історії Середньовіччя, Нової історії світу, Новітньої історії світу, історії релігій, методики викладання всесвітньої історії та релігієзнавства.

Мета конференції – надання студентам та аспірантам різних вузів України можливості поспілкуватися на науковому рівні, обмінятися ідеями і обговорити наукові проблеми всесвітньої історії, оволодіти практичними навичками у сфері наукової діяльності, зрештою, зав’язати або зміцнити дружні стосунки з учасниками з інших навчальних закладів.

Символічно на початку конференції згадали засновника даного заходу ученого, краєзнавця, історика, педагога Бориса Года. Саме він започаткував співпрацю між кафедрами всесвітньої історії, релігієзнавства та методики навчання історії Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка та всесвітньої історії, міжнародних відносин та методики навчання історичних дисциплін Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.

З початком роботи Всеукраїнської науково-практичної конференції привітала ректорка Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка докторка педагогічних наук, професорка Марина ГРИНЬОВА.

Модератором заходу була завідувачка кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методики навчання історії к.і.н., доцентка Тетяна ТРОНЬКО, яка наголосила на важливості наукового пошуку, незважаючи на російське вторгнення та інші глобальні виклики.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася завідувачка кафедри всесвітньої історії, міжнародних відносин та методики навчання історичних дисциплін, к. пед. наук, доцентка Світлана МОЦАК, яка побажала кожному молодому науковцю із честю і гідно представити свої наукові дослідження, зробити хороші презентації і як наслідок отримати гарне обговорення своїх результатів.

На конференції представили свої дослідження студенти-магістранти ННІ історії, права та міжнародних відносин СумДПУ імені А.С. Макаренка: Поліна Голодюк, Віталій Буріков, Владислав Куліш, Ілона Ільяшенко, Дмитро Осадчий, Анна Косуліна, Ігор Токаренко, Яна Сидоренко, Вадим Дехтярьов, Вікторії Ребенок (наукові керівники студентів-магістрантів доц. Ігор Горобець, доц. Світлана Моцак, ст. викл. Олександр Жуков, доц. Олександр Потєхін, проф. Владилена Сокирська, ст. викл. В’ячеслав Оліцький).

Говорили магістранти та аспіранти про актуальні наукові проблеми всесвітньої історії: Єгор Гура (тема: «Манггетенський проєкт: участь військово-морських сил у створенні ядерної зброї», науковий керівник д.і.н., доцент Олександр Потєхін), Дмитро Осадчий (тема «Стратегічне партнерство США-Україна (2014-2020 рр).», науковий керівник д.і.н. професорка Владилена Сокирська), Ігор Токаренко (тема: «Політика Білого Дому за часів першої каденції президента Білла Клінтона з урегулювання арабо-ізраїльського конфлікту у 1993-1997 рр.», науковий керівник к.п.н, доцент Світлана Моцак), Юрченко Максим (тема «Розвиток культури та освіти доби правління династії Антонінів», науковий керівник к.і.н., старший викладач Олександр Жуков).

За результатами роботи конференції, матеріали будуть опубліковані в електронному збірнику і розміщені в мережі Інтернет та на електронних ресурсах бібліотеки Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.