Відповідно до Програми розвитку української мови в СумДПУ та угод про співпрацю Університет спільно з інституціями-партнерами проводить міжнародні та всеукраїнські заходи на підтримку і зміцнення державного статусу української мови.
17 лютого 2025 року викладачі кафедри педагогіки, студенти, аспіранти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки СумДПУ як співорганізатори взяли участь у міжнародному вебінарі «Рідномовна і багатомовна освіта у контексті сталого розвитку суспільства» (ініціатор – Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України. Серед основних доповідачів - Павло ГРИЦЕНКО, директор Інституту української мови НАН України (доповідь «Українська мова у викликах сьогодення»), та Георгій ФІЛІПЧУК, академік НАПН України, заступник голови Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка (доповідь «Мова – головний атрибут державності»).
21 лютого 2025 року представники СумДПУ на пленарному засіданні Міжнародного наукового семінару «Мова і культура: на шляху до ноосфери. (Лексикографічний аспект)» (ініціатор - Український мовно-інформаційний фонд НАН України) схарактеризували спільно укладений «Мультимедійний словник з інфомедійної грамотності» 2025 та спільні заходи з науковими керівниками конкурсу учнівських проєктів у 2024 р.
21-22 лютого 2025 року на пленарному засіданні V Всеукраїнської конференції «Мова й література в контексті модернізації освітнього середовища (ініціатор – Чернігівський ОІППО імені К. Д. Ушинського викладачі СумДПУ представили навчальні підручники з української мови для 5, 6, 7 класів НУШ, виконані у співпраці з учителями Сумщини та видані у видавництві «Астон» https://surl.li/jwjweo; https://surl.li/sannso.
Спільні заходи інституцій-партнерів слугують майданчиком для обміну досвідом і дієвої підтримки українськомовного середовища та розвитку україномовного контенту.